Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Врахування коефіцієнту пористості ґрунтів для визначення опору по бічній поверхні бурових паль
    (КНУБА, 2019) Маєвська Ірина; Блащук Наталя
    Проаналізований вплив коефіцієнту пористості піщаних та глинистих ґрунтів на несучу здатність бурових паль. При вирішенні поставленої задачі були використані результати статичних випробувань бурових та буроін’єкційних паль, виконаних у Науководослідному інституті будівельного виробництва та Науково-дослідному інституті будівельних конструкцій м. Київ. Розглянуті результати натурних випробувань 17-ти бурових паль з 10-ти різних майданчиків та 38-ми буроін’єкційних паль з 10-ти різних майданчиків. Аналізувався граничний опір паль різної довжини та діаметру, розміщених у різних ґрунтах.
  • Документ
    Calculation of the foundations in compacted excavations with extended base, applying boundary elements method
    (КНУБА, 2019) Morgun Alla; Met Ivan; Zadorozhniuk Violeta
    Numerical realization according the boundary element method (BEM), intended for the determination of the pressed piles strength with the expanded basis on the base of the provisions of the dispersive soil mechanics is carried out. In the given research the mathematical tool is supplemented with the experimental laws of shearing soil deformation - general regularities of the soil volume change in case of shearing (dilatance and contraction) involving V.M.Nikolaevskyi, I.P.Boiko dilatancy relations are taken into account.
  • Документ
    Напружений стан ґрунтових основ фундаментів від горизонтального навантаження
    (КНУБА, 2010) Цимбал, С. Й.; Шахмохаммаді, М.
    Наведено вирішення задачі про розподіл напружень в пористому середовищі, яким є ґрунти, від горизонтальної зосередженої сили, прикладеної до поверхні з урахуванням стану ґрунтів; проведено порівняльний аналіз розподілу напружень в суцільному і пористому середовищах; показано вплив пористого ґрунту на формування напружень в основі стрічкових фундаментів.
  • Документ
    Лабораторні дослідження зони ущільнення грунту навколо вдавлюваних паль
    (КНУБА, 2010) Цимбал, С. Й.; Малишев, О. В.
    Проектування фундаментів будівель та споруд як в звичайних так і в несприятливих інженерно-геологічних умовах може викликати значні труднощі, що пов’язані з розрахунком основи. Нормативна база та сучасні методи розрахунку не дають достатньо достовірної інформації про деформації, які використовуються для визначення переміщень та запасу міцності основи. Це стосується не лише фундаментів мілкого закладання, а й пальових.
  • Документ
    Характер взаємодії квадратної і таврової палі з глинистим грунтом
    (КНУБА, 2011) Цимбал, С. Й.; Малишев, О. В.
    В статті описані результати експериментальних польових досліджень взаємодії моделей квадратної та таврової палі з глинистим ґрунтом. Проведено порівняння отриманих результатів.