Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Вплив температурного поля в топці котла на його екологічні характеристики.
    (КНУБА, 2011) Гламаздін, Д. П.; Гламаздін, П. М.
    В статті наведені результаті еколого-теплотехнічних випробовувань реконструйованого водогрійного котла ПТВМ-ЗОм з заміною штатних пальників РГМГ на два пальники SG-150. Наведені екологічні характеристики котла для двох аеродинамічних режимів спалювання газу - з круткою та без крутки газоповітряної суміші при формувані факелу.
  • Документ
    Енергетичні та екологічні показники сучасних малометражних газових котлів в процесі експлуатації
    (КНУБА, 2014) Скляренко, О. М.; Романов, О. Є.
    Наведено результати досліджень малометражних опалювальних котлів у процесі експлуатації. Досліджувався традиційний водогрійний котел, що був обладнаний атмосферними пальниками різної модифікації, а також конденсаційний котел з дуттьовим пальником, який за принципом дії наближений до інфрачервоного. Отримані залежності емісії шкідливих речовин в атмосферу в залежності від режимів експлуатації котлів.
  • Документ
    Спалювання низькосортного твердого палива в теплогенераторах систем автономного і децентралізованого теплопостачання
    (КНУБА, 2018) Сенчук, М. П.
    Обґрунтовано доцільність використання в теплогенераторах комунальної енергетики твердого палива різної якості: від якісного малозольного до низькосортного, яке характеризується високою вологістю і зольністю. Проаналізовано негативний вплив вмісту вологи і золи в паливі на інтенсивність процесу спалювання, розглянуто шляхи його зниження завдяки організації процесу горіння забаластованих газів при низьких надлишках повітря та застосуванні механічних засобів щодо руйнування зольної оболонки частинок в зоні вигоряння коксу палива. Відмічено, що економічність використання палива різної якості в значній мірі залежить від вибору конструктивної схеми топкового пристрою, яка забезпечує організацію процесу горіння найбільш прийнятну для спалюваного палива. Наведено конструктивні схеми топкових пристроїв для спалювання низькосортного палива як з високим вмістом вологи і низькою зольністю, так і високим вмістом вологи і золи. Описано конструкцію котла з ручною або напівмеханічною топкою, у якій завдяки глибокому перемішуванню газів піролізного процесу в паливній шахті з киснем вторинного повітря досягається спалювання вологого палива з низькими коефіцієнтами надлишку повітря. Здійснено аналіз спалювання зольного вологого палива в описаній конструкції механічної топки, яка містить паливну шахту, колосникову решітку, механічні засоби для переміщення і шурування шару палива, що горить, та систему повітряного тракту первинного і вторинного повітря.