Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Житлова архітектура Японії періоду Едо: тенденції впливу храмової і народної естетики
    (КНУБА, 2014) Шевцова, Г. В.
    Розглянуто основні тенденції впливу на парадну житлову архітектури Японії періоду Едо храмової (синто і буддизм) та народної архітектурної традиції, що кінець кінцем і сформувало «естетику простоти» і самобутність японської архітектури, як вона зараз розуміється у світі.
  • Документ
    Прадавні японські святилища Синто: сенсографія, форма, конструкція
    (КНУБА, 2015) Шевцова, Г. В.
    В статті розглянуто особливості впливу сакральної сенсографії на форму і конструкцію прадавніх японських святилищ синто (VI-VIII ст.). Основну увагу приділено храмовим комплексам богині Аматерасу в Ісе та бога Оокунінуші в Ідзумо, що в повній мірі виражають відпочатковий антагонізм японської міфологічної космогонії та культурного менталітету.
  • Документ
    Архетипові формотворчі моделі культових споруд світу
    (КНУБА, 2014) Шевцова, Г. В.
    Стаття присвячена аналізу архетипових сенсуальних характеристик, що впливали на композицію культових будівель світу. Виявлено базові композиційні моделі та шляхи формування храмів світу, визначено місце української дерев’яної церкви.
  • Документ
    Нетипові варіанти конструктивного вирішення верхів українських дерев'яних церков
    (КНУБА, 2010) Шевцова, Г. В.
    Статтю присвячено рідкісним варіантам конструктивного вирішення верхів українських дерев’яних церков. Виявлено та класифіковано причини, що призводили до їх виникнення. З точки зору виявлення ґенези української дерев’яної церкви, найбільш значущим визнано варіант збереження «рудиментарних» конструктивних типів
  • Документ
    Порівняльні характеристики зрубів України та Японії
    (КНУБА, 2009) Шевцова, Г. В.
    В статті проведено порівняння особливостей японських та українських зрубних конструкцій. Виявлена принципова відмінність їх характеристик: у випадку Японії, зруб працює як сезонний терморегулятор.