Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Техніко–економічна ефективність роботи конічного відсмоктувача з краплеподібною вставкою
    (КНУБА, 2009) Зінич, П. Л.; Черноус, О. В.
    Наведені графічні залежності для розрахунку зони дії місцевого відсмоктувача. Показано, що досліджуваний напівобмежений відсмоктувач з краплеподібною вставкою забезпечує необхідні санітарно-гігієнічні параметри повітря в місці праці і може бути використаний на стаціонарних і нестаціонарних зварювальних постах.
  • Документ
    Інженерний розрахунок конічних напівобмежених відсмоктувачів з різнопрофільними об’ємними вставками
    (КНУБА, 2009) Зінич, П. Л.; Черноус, О. В.
    На основі аналогії між магнітними полями постійних струмів і рухом повітряних потоків запропонована методика розрахунку конічних напівобмежених відсмоктувачів із об’ємними вставками. За аналог потоку магнітної індукції прийнято осьову швидкість, а за аналог магнітного поля у середині соленоїда – середню за витратою швидкість. Наведені математичні та графічні залежності для розрахунку осьової швидкості місцевих відсмоктувачів.
  • Документ
    Ефективність конічних місцевих відсмоктувачів з різнопрофільними об'ємними вставками
    (КНУБА, 2009) Зінич, П. Л.; Черноус, О. В.
    Наведені графічні залежності для розрахунку зони дії місцевого відсмоктувача. Проведені дослідження показують, що влаштування повітрообмежника на вільному конічному місцевому відсмоктувачі дозволяє зменшити кількість відсмоктуваного повітря приблизно на 30%. Найбільша зона дії досягається у відсмоктувачах, в яких діаметр вставки і патрубка приблизно рівні.
  • Документ
    Визначення ефективних геометричних розмірів конічних відсмоктувачів з краплеподібною вставкою
    (КНУБА, 2009) Зінич, П. Л.; Черноус, О. В.
    Наведені графічні залежності для розрахунку осьової швидкості, довжини дії місцевих відсмоктувачів з краплеподібною об'ємною вставкою. Проведені дослідження показують, що влаштування повітрообмежника на вільному конічному місцевому відсмоктувачі дозволяє зменшити кількість відсмоктуваного повітря приблизно на 30%.
  • Документ
    Аеродинамічні дослідження впливу низького будинку на високий
    (КНУБА, 2002) Зінич, П. Л.; Жуковський, С. С.; Черноус, О. В.
    Наведені результати експериментальних досліджень аеродинамічного впливу низького будинку на поруч розташований високий будинок.
  • Документ
    Вплив вставок-екранів місцевого відсмоктувача на зону дії повітряних потоків
    (КНУБА, 2002) Зінич, П. Л.; Жуковський, С. С.; Черноус, О. В.; Сенчишин, Н. Б.
    Наведені графічні матеріали наукових дослідів для визначення зони дії відсмоктувачів в залежності від їх конструктивних характеристик.
  • Документ
    Дослідження повітряних потоків місцевих всмоктувачів
    (КНУБА, 2001) Жуковський, С. С.; Зінич, П. Л.; Черноус, О. В.; Кулиняк, О. Р.
    Виконано експериментальні дослідження розподілення швидкостей і статичних тисків повітряних потоків місцевих всмоктувачів різної поперечної форми. Виявлено, що зона дії статичних тисків є меншою за зону дії відносних швидкостей при їх взаємопов 'язаності. Зіставлення результатів досліджень ефективності роботи місцевих всмоктувачів показало найвищу ефективність еліптичних всмоктувачів. Наведено аналітичні залежності для розрахунку основної швидкості і довжини зони дії місцевих всмоктувачів, що дає змогу оптимізовувати їх як за кількістю всмоктуваного повітря, так і за конструктивною формою.
  • Документ
    Аналітичні розв'язування рівномірного роздавання вентиляційного повітря повітропроводами постійного поперечного перерізу зі змінною по висоті щілиною або отворами змінної площі
    (КНУБА, 2001) Зінич, П. Л.; Трофімович, В. В.
    Наведено аналітичний розрахунок висоти припливної щілини та площі отворів для виходу повітря в будь-якому незмінному за площею поперечному перерізі кінцевого повітропроводу рівномірного по довжині роздавання повітря припливної системи вентиляції з механічним збудженням. В основу аналітичного розв’язання задачі рівномірності роздавання вентиляційного припливного повітря покладено рівняння Бернуллі.
  • Документ
    Аналіз існуючих методів відновлення продуктивності свердловин розчинами реагентів
    (КНУБА, 2017) Тугай, Я. А.; Зінич, П. Л.
    Приведений аналіз методів декольматажу фільтрів при відновленні продуктивності водозабірних свердловин. Розглянуті процеси поширення реагентів у закольматованих зонах (фільтр і прифільтрова зона), процеси взаємодії реагентів з частками кольматанту. Дана оцінка ефективності різних заходів по відновленню дебіту свердловин.
  • Документ
    Дослідження роботи системи очищення повітря цеху бавовняних виробів
    (КНУБА, 2018) Зінич, П. Л.; Шуваєва-Нечипорук, О. Ю.
    Були проведені дослідження існуючої системи аспірації та технологічного обладнання, що видаляє пил з повітря цеху бавовняних виробів. Розроблено науково-обґрунтований та високоефективний спосіб і підбір обладнання при реконструкції системи аспірації для знепилення повітря в цеху бавовняних виробів, показана необхідність заміни обладнання. Досліджено склад повітря робочої зони цеху бавовняних виробів. Для вимірювання концентрації пилу метод був вибраний з попереднього осадження. У цьому цеху вимірювання бавовняного пилу здійснювалося за допомогою аспиратора моделі 822. Для вимірювання дисперсії бавовняного пилу на робочому місці біля ткацької машини було взято декілька зразків зразків повітря. Виконана робота показала, що аналіз проблеми очищення повітря в системі аспірації цеху бавовняних виробів, властивостей пилу і застосованого обладнання свідчить про актуальність проблеми ефективного очищення повітря. Було вирішено питання з очищення повітря шляхом реконструкції існуючої системи аспірації і заміни на більш ефективне обладнання для очищення повітря цеху. Порівняння теоретичних і практичних результатів показало ефективне застосування фільтра з регенерацією зворотною продувкою. Обраний фільтр повністю поглинає волокнистий компонент бавовняного пилу, і його ефективність практично не знижується, коли змінюється вміст пилу в повітрі та коли змінюється повітряний потік.