Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Структура та принципи побудови каталогу класів об’єктів профільних наборів геопросторових даних містобудівної документації
    (КНУБА, 2013) Айлікова, Г. В.; Янчук, В. В.; Горковчук, Д. В.; Кравченко, Ю. В.; Сингаївська, О. І.
    Визначені основні принципи побудови каталогу класів об’єктів БГД містобудівного кадастру, подано класифікацію і описано структуру елементів каталогу для всіх класів об’єктів і атрибутів.
  • Документ
    Аналіз інтегрування геоінформаційних ресурсів систем просторового планування територій в європейську інфраструктуру геопросторових даних INSPIRE
    (КНУБА, 2013) Горковчук, Д. В.
    Подано аналіз різних систем просторового планування в країнах Європи, вимоги інфраструктури геопросторових даних INSPIRE до метода даних та профільних наборів геопросторових даних для результатів проектів просторового планування територій, а також проаналізовано досвід зарубіжних країн у сфері гармонізації даних просторового планування.
  • Документ
    Геоінформаційне моделювання впливу локальних факторів на нормативну грошову оцінку земельних ділянок в населених пунктах
    (КНУБА, 2014) Лященко, А. А.; Кравченко, Ю. В.; Горковчук, Д. В.
    Розглянуто геопросторові моделі й технологічні схеми врахування впливу локальних факторів на нормативну грошову оцінку земельних ділянок в населених пунктах на основі обчислення в ГІС часток площі, яку займають зони певних факторів на земельній ділянці, із застосуванням сіткової моделі та методу послідовного оверлейного аналізу.
  • Документ
    Дослідження крену споруди баштового типу методом наземного лазерного сканування
    (КНУБА, 2018) Горковчук, Ю. В.; Горковчук, Д. В.; Куліченко, Н. В.
    Наведено результати дослідження методу наземного лазерного сканування у вирішенні практичного завдання зі спостереження за креном споруди баштового типу. Як об’єкт дослідження обрано декоративний металевий шпиль висотою близько 50 метрів. Необхідність визначення крену споруди була пов’язана із початком реконструкції, під час якої зафіксовано значні відхилення конструкції від її фактичного положення за матеріалами виконавчого знімання на момент спорудження. За результатами лазерного сканування цієї конструкції побудовано тривимірну модель, яка була порівняна із проектною моделлю. За результатами порівняння визначено крен споруди, а також горизонтальні переміщення у різних перерізах. Виконано попередній розрахунок точності та встановлено, що метод наземного лазерного сканування дозволяє визначати крени споруд баштового типу з необхідною точністю. Окрім крену та переміщень, за тривимірною моделлю визначено кручення споруди. Результати дослідження підтвердили доцільність використання методу наземного лазерного сканування для спостережень за кренами споруд баштового типу.
  • Документ
    Сховище інформаційних ресурсів єдиної цифрової топографічної основи геоінформаційної системи містобудівного кадастру
    (КНУБА, 2014) Горковчук, Д. В.
    У статті подано склад і структуру базових геоінформаційних ресурсів міста, описано ресурси базової адресно-просторової структури території міста та ресурси єдиної цифрової топографічної основи; розроблено логічну модель реєстрів бази даних інформаційних ресурсів єдиної цифрової топографічної основи, для кожного з реєстрів розроблено й описано склад атрибутів та відповідні кодифікатори; обґрунтовано вибір системи керування базами даних для реалізації сховища інформаційних ресурсів.