Архітектурний вісник КНУБА

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/40

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Засоби гармонізації архітектурної виразності на прикладі сакральних об’єктів архітектора Олега Слєпцова
    (КНУБА, 2020) Зиміна, Світлана Борисівна
    У статті розглядаються основні види закономірностей, які є основою та необхідною умовою наявності архітектурної композиції. До таких належить симетрія, метро-ритмічна і пропорційна закономірності. Водночас перелічені закономірності являються й основними композиційними засобами виразності і гармонізації форми. Стисло надано історію розвитку теоретичних досліджень у трактатах відомих архітекторів та теоретиків архітектури минулого щодо важливості використання цих закономірностей при проектуванні. Що лежить в основі творчого процесу при народженні архітектурної форми - математичний розрахунок чи творче відчуття? На питання первинності теоретичного чи емпіричного методів проектування може дати аналізу креслень фасадів храмів, автором яких є професор архітектури Олег Семенович Слєпцов. Аналіз було проведено за двома напрямками: пошук найбільш поширених пропорційних відношень (простих і іраціональних) та методом тріангуляції. Аналіз фасадів храмів архітектора Олега Семеновича Слєпцова показав, що при проектуванні використання пропорційних законмврностей було використано на рівні відчуття, без попереднього розрахунк; візерунки умовних трикутників і квадратів при усьому багатстві варіацій мають етнічну спрямованість і особливий авторський почерк, а розміщення тотожніх елементів в ротондальних об’ємах посилює їх перспективне зменшення, надає їм ритмічного сприйняття яке, в свою чергу, призводить до виразної динамічності.
  • Документ
    Порівняльний аналіз сучасних православних церков та їх споруд в Україні, Білорусі та Росії
    (КНУБА, 2016) Бачинська, О. В.
    У статті розглядається стан храмових споруд та діяльність церкви, як організації на території трьох країн, об’єднаних спільним історичним минулим – України, Білорусі, Росії.
  • Документ
    Церква над економічною брамою (всіх святих) Києво-Печерської лаври. Характеристика сучасного стану збереження
    (КНУБА, 2017) Чобітько, О. М.; Зайцева, В. О.
    В статті представлене комплексне дослідження технічного стану пам’ятки національного значення церкви Всіх Святих над Економічною брамою Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в світлі впливу багатьох факторів та рекомендації щодо подальшого її збереження.
  • Документ
    Новітні розробки архітектурної майстерні «ВІВ»
    (КНУБА, 2017) Вишинський, А. Л.; Горіна, А. О.
    Стаття присвячена творчості архітектурної майстерні «ВіВ» та архітектору, художнику Вишинському А.Л. Проаналізовані визначні проекти за останні роки діяльності колективу. Наведено яскраві приклади, які найкраще ілюструють творчість майстерні. Описано перед проектні пропозиції комплексу “Площа єдності” в м. Києві та розкрито особливості ідеї створення храму всіх конфесій.
  • Документ
    Особливості куполів і бань православних храмів Чернігівщини ( XIX – поч. XX ст.)
    (КНУБА, 2014) Ященко, О. Ф.
    В статті розглянуто особливості куполів і бань дерев’яних та мурованих православних храмів Чернігівщини Cинодального періоду а також їхнє символічне і канонічне значення, які проектувалися і будувалися в період XIX – поч. XX ст. На прикладах різних храмів показано основні форми куполів, які використовувались в церквах даного регіону.