Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 15
  • Документ
    Екологічний, функціональний та естетичний підходи до формування архітектурних об'єктів на воді
    (КНУБА, 2011) Чернятевич, Н. Г.
    Розглядаються актуальні підходи у формуванні об’єктів на воді , їх розташування у місті в залежності від функціонального призначення. Визначаються основні види взаємодії архітектури і води .
  • Документ
    Простір і середовище, як об'єкти проектування
    (КНУБА, 2011) Зенькович, Н. Г.
    У статті досліджуються особливості та проблеми формування спеціальності дизайн середовища. Показана різниця між середовищем та просторам, надані їх основні види та типи.
  • Документ
    Комфортне середовище для людини та оновлене нормативне регулювання
    (КНУБА, 2020) Омельяненко, Максим Вікторович; Омельяненко, Марина Вікторівна; Omelianenko Maksym; Omelianenko Maryna
    У статті обґрунтовується необхідність запровадження нових методологічних підходів у формуванні нормативного забезпечення будівельної галузі на основі параметричного метода нормування, а також визначаються першочергові кроки в напрямку реформування нормативної бази. Комфортне середовище – головна мета архітектурної діяльності. Однак в переважній більшості випадків ця мета реалізується з подоланням різних штучно створених перешкод. Однією з таких перешкод є чинне нормативне забезпечення, яке своїм змістом і надмірною конкретизацією не дозволяє проектувальнику створювати нові цікаві архітектурно-інженерні рішення і, крім того, гальмує запровадження новітніх технологій, що стрімко з’являються у світовій проєктно-будівельній практиці та заходять на ринок України. Вихід із цієї ситуації є. Це запровадження параметричного метода визначення нормативних вимог, який, на відміну від чинного на сьогодні приписувального (або розпорядчого) метода допомагатиме проектувальнику вирішувати питання, пов’язані зі створенням об’єкта будівництва. Адже запровадження параметричного метода – це не лише зміна у підходах до визначення нормативних вимог, а й кардинальна зміна всієї структури нормативного забезпечення. The article explains the necessity to implement new methodological approaches to the establishment of regulatory support of the construction industry based on the parametric normalization method and defines the first priority steps towards regulatory framework reformation. A comfort environment is the main goal of architectural activities. However, in the majority of cases, this goal is implemented by overcoming various artificially created obstacles. One of the obstacles includes the current regulatory support that does not allow project designers to develop new interesting architectural and engineering solutions due to its content and excessive specification, as well as slows down the adoption of advanced technologies appearing in global designing and construction practice and entering the Ukrainian market. There is the way out. It is referred to the implementation of the parametric method for defining regulatory requirements, which will help project designers solve construction object creation issues unlike the current prescriptive (or administrative) method. The introduction of the parametric method means not only changes in approaches to the definition of regulatory requirements, but also fundamental changes in the whole structure of regulatory support.
  • Документ
    Моделювання ландшафтних ситуацій шляхом використання міждисциплінарних методів
    (КНУБА, 2019) Щурова, В. А.
    у статті проаналізовано сутність впливу міждисциплінарних методів на розширення дослідницького апарату з питань теорії ландшафтознавства. Визначено, що моделювання ландшафтних ситуацій ведеться на стадії передпроектного аналізу і у зв‘язку з цим розглянуто найбільш доцільні алгоритмічні й евристичні методи з суміжних галузей
  • Документ
    Класифікація територіальних громад за системністю функціонально-структурних елементів
    (КНУБА, 2017) Яценко, В. О.
    в роботі розглянуто містобудування як системний процесс поєднання та взаємодії управління, стратегічного бачення, проектування та впровадження результатів процесу адміністративно-територіальних реформ. Запропонована класифікація побудована на взаємодії внутрішніх і зовнішніх факторів формування територіальних громад як групових систем розселення локального рівня.
  • Документ
    Формування зелених елементів у внутрішній структурі будівель і споруд
    (КНУБА, 2018) Левківська, С. А.; Хараборська, Ю. О.
    В статті розглянуто історичне підґрунтя появи нового елементу в структурі будівель і споруд – зелений елемент. Виділені основні чинники що впливають на формування зелених осередків у внутрішньому просторі архітектури.
  • Документ
    Побачити, проаналізувати, запропонувати, навчити
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.; Коротков, Є. М.
    В статті розглянуто чотири ключові дії формування професійності архітектора в сфері містобудування.
  • Документ
    Формування ергономічного архітектурного простору для людей з обмеженими фізичними можливостями
    (КНУБА, 2013) Семерун, Ю. А.
    Сформоване в сучасних умовах міста архітектурне середовище орієнтоване на людей практично здорових і взагалі не враховує обмежень, що виникають в осіб з фізичними і сенсорними відхиленнями – у тих, хто не може пройти по сходам, перебороти турнікет, відкрити квартирку у верхній частині вікна, побачити сигнал світлофора, почути повідомлення диспетчера на автовокзалі, потрапити в громадський транспорт іт. п. Тема створення оптимального ергономічного середовища для людей з обмеженими фізичними можливостями потребує ретельного дослідження. Ми маємо проникнутися цим питанням не лише як архітектори, а й як спеціалісти в області соціології. Цю проблему слід розглядати в глобальному державному масштабі, а архітектори і суспільство мають покласти початок цьому процесу, бо ми створюємо не просто архітектуру, а й комфортне середовище для життя.
  • Документ
    Архітектурний простір міста
    (КНУБА, 2016) Гусєв, М. О.
    В статті життєвий простір сучасного міста розглядається як архітектурний простір, що визначається як місце для взаємозв’язків – фізичного, соціального та культурного середовища, аналізується їх вплив на людину та архітектуру в цілому
  • Документ
    Реабілітація міського середовища засобами стріт-арту
    (КНУБА, 2015) Івашко, О. Д.
    Описано сучасні методи естетизації оточуючого середовища за допомогою методів стріт-арту, охарактеризовано роботи відомих художників