Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Композиційна роль медіа-засобів у сучасній архітектурі
    (КНУБА, 2015) Трофимчук, С. М.
    В статті сформульовані особливості сучасної композиційної виразності медіа-активної архітектури. Визначені її матеріальні, медійні та синтетичні складові.
  • Документ
    Зберегти пам'ятки конструктивізму в Україні (на основі неопублікованих архівних матеріалів)
    (КНУБА, 2015) Смоленська, С. О.
    У статті обґрунтовано важливість етапу архівних досліджень у збереженні автентичності пам'яток українського конструктивізму. На основі виявлених архівних матеріалів наводяться раніше невідомі факти, що стосуються розвитку архітектури столичного Харкова у 1920-1930-і рр.
  • Документ
    Проблема адаптації архітектури авангарда в сучасному середовищі Києва
    (КНУБА, 2015) Василенко, Л. Г.
    Акцентована увага на проблемі адаптації авангардних об’єктів, побудованих в Києві в кінці 1920-х – початку 1930-х років.
  • Документ
    Концепция "нового формализма" и архитектурные утопии ХХ века
    (КНУБА, 2011) Тыминский, В. В.
    У статті розглядаються методи проектування, сформовані на основі двох опозиційних напрямків сучасної архітектури Заходу: «критичного» і «проективного» підходів, що голосно заявили про себе в кінці XX - початку XXI століть,. Аналізується концепція «нового формалізму», що претендує на «зняття» протистояння зазначених підходів за рахунок актуалізації ідеї форми. Ключові слова: масова культура, критичний метод, проективний метод, форма, новий формалізм, утопія, мегаструктура.
  • Документ
    Принципи локальності та універсальності архітектурно-планувального вирішення споруд (на прикладі прецедентів з історії архітектури ХХ-го століття)
    (КНУБА, 2011) Коломєйцев, А. В.
    В статті запропоновано диференціацію архітектурнопланувальних вирішень у відповідності до реалізації принципів локальності та універсальності, що, в свою чергу, передбачають їх фіксованість або не фіксованість в каркасі конкретного простору та/або часу. Прослідковано необхідність врахування принципів локальності при визначенні дисциплінарних меж архітектури. Розглянуто особливості реалізації принципів локальності та універсальності на практиці та природу їх взаємозв‘язку
  • Документ
    Дискусії "про стиль і костел" у польських архітектурних колах і їх значення для волинського храмобудування міжвоєнного періоду
    (КНУБА, 2011) Михайлишин, О. Л.
    Анотація: в статті розглянуто основні напрями розвитку теорії архітектурного формотворення у польському храмобудуванні І-ї третини ХХ століття. Проведено аналіз різнохарактерних чинників (суспільного та творчого змісту), що здійснили вирішальний вплив на об’ємно-планувальну структуру та стилістику римо-католицьких костелів.