Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/247

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Дослідження роботи станції очищення багатокомпонентних підземних вод в умовах змін гідравлічних навантажень
    (КНУБА, 2017) Кавртенко, О. М.; Саблій, Л. А.
    В роботі наведено результати досліджень щодо впливу різних за тривалістю технологічних перерв на якість фільтрату станцій знезалізнення. Вивчено ефективність очищення підземних вод при змінному, протягом фильтроциклу, гідравлічному навантаженні. Встановлено, що запропонована технологія дозволяє досягти стабільного ефекту очищення в даних умовах при вмісті заліза до 8,0 мг/дм3, азоту амонійного до 1,0 мг/дм3, розчинених органічних сполук до 6,0 мгО2/дм3.
  • Документ
    Дослідження каталітичної плівки на зернах фільтруючого завантаження та процеси, що викликають її утворення
    (КНУБА, 2015) Чарний, Д. В.; Чернова, Н. М.
    Розкрито підходи з безреагентної технології очищення багатокомпонентних підземних вод з підвищеним вмістом розчинних сполук заліза, марганцю та сірководню. Технологія базується на біо-фізикохімічному методі порушення термодинамічної рівноваги вихідної води. Одним з результатів такого підходу стало отримання нового фільтруючого матеріалу з каталітично-окисними властивостями на базі полімерних гранул, модифікованих плівкою залізо-марганцевих конкрецій.
  • Документ
    Створення нових ресурсозберігаючих технологій очищення і використання води в системах сільськогосподарського водопостачання
    (КНУБА, 2016) Чарний, Д. В.
    Розкрито підходи з безреагентної технології очищення багатокомпонентних підземних вод з підвищеним вмістом розчинних сполук заліза, марганцю та сірководню, а також поверхневих вод, що зазнали впливу сучасних кліматичних змін та антропогенного навантаження. Технології базуються на біо-фізико-хімічному методі порушення термодинамічної рівноваги вихідної води. Результатами такого підходу стало отримання безреагентних рішень з одночасної деманганації і деферизації і з паралельним отриманням нового фільтруючого матеріалу з каталітично-окисними модифікованих плівкою тодорокіту, та отримання технологій з реконструкції існуючих станцій водопідготовки поверхневих вод.
  • Документ
    Інтенсифікація роботи станцій знезалізнення води, які працюють в гравітаційному режимі
    (КНУБА, 2016) Квартенко, О. М.
    Проведено аналіз сучасного стану станцій знезалізнення води. Розроблена класифікація методів інтенсифікації їх роботи, а також визначені оптимальні параметри рН-Еh середовища, крупності фільтруючого завантаження, швидкостей фільтрування. За результатам досліджень наведені технологічні схеми та обладнання станцій на яких були впроваджені запропоновані методи інтенсифікації їх роботи.