Проблеми водопостачання, водовідведення та гідравліки

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/247

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 4 з 4
  • Документ
    Підпертий гідравлічний стрибок у водобійному колодязі
    (КНУБА, 2012) Константинов, Ю. М.; Гіжа, О. О.
    Розглядаються загальні характеристики підпертого гідравлічного стрибка перед різними гасителями енергії, вплив числа Фруда на початку стрибка, ступеня підпертості на всі параметри стрибка, вплив наповнення відвідного каналу на глибину водобійного колодязя. Показано, що на максимальну глибину колодязя впливає також кривизна вільної поверхні на виході з нього.
  • Документ
    Сучасний підхід до визначення гідравлічних опорів у трубопроводах
    (КНУБА, 2013) Константінов, Ю. М.; Гіжа, О. О.
    Наведено аналіз існуючих методів розрахунку, показані їх недоліки. Встановлено, що в перехідній області опору необхідно виділяти дві різні зони: напівгладку і напівшорстку, у яких по-різному визначаються гідравлічні коефіцієнти тертя з переважаючим впливом або числа Рейнольдса або відносної еквівалентної шорсткості труби.
  • Документ
    Особливості розрахунків непрямого гідравлічного удару
    (КНУБА, 2014) Константінов, Ю. М.; Гіжа, О. О.
    Розглядаються особливості впливу зміни опору засувки під час її закриття на зменшення швидкості в трубопроводі при непрямому гідравлічному ударі. Вперше показано, що підвищення тиску змінюється з часом не за лінійним, а більш складним степеневим законом. Наводяться конкретні рекомендації щодо визначення підвищення тиску або часу закриття засувки.
  • Документ
    Розрахунки напірних трубопроводів за швидкісними та витратними характеристиками
    (КНУБА, 2015) Константінов, Ю. М.; Гіжа, О. О.
    Показано, що при розрахунках пропускної здатності напірних трубопроводів не можна автоматично застосовувати відому формулу швидкісної характеристики для відкритих русел. Наводяться рекомендації для розрахунку трубопроводів у квадратичній та перехідній областях опору, а також пропозиції по врахуванню місцевих опорів.