Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Фактори збереження та відновлення історичних готелів
    (КНУБА, 2010) Мержiевська, Н. Ю.
    У статті наводяться ключовi фактори що до доцiльностi збереження пам’яток архiтектури та зарубiжний i вiтчизняний досвiд.
  • Документ
    Іконостаси в архітектурі храмів Чернігівщини XVIII – поч. XXI ст.
    (КНУБА, 2015) Ященко, О. Ф.
    Розглянуто кращі приклади іконостасів в архітектурі православних храмів Чернігівщини в період ХVIIІ – поч. ХХІ ст. Наведено приклади для реконструкції і реставрації їх для храмів Чернігівського регіону.
  • Документ
    Аналіз стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва і роль реставраційної галузі
    (КНУБА, 2018) Орленко, Микола Іванович; Бузін, І. А.
    Проаналізовано проект “Стратегії збереження нерухомої культурної спадщини Києва”, зокрема, виявлені проблеми і шляхи їх вирішення. Основна проблема пов'язана з тим, що в сьогоднішніх умовах фахова реставрація і збереження пам'ятки є більш затратними заходами, ніж нове будівництво на звільненій ділянці, що призводить до системи масового знищення і спотворення об'єктів нерухомої культурної спадщини. В тісному зв'язку з проблемами пам'яткоохоронної сфери є проблеми реставраційної галузі. Як результат запропоновано здійснення моніторингу стану пам'яток нерухомої культурної спадщини в декілька етапів.
  • Документ
    Сучасні способи конструктивного підсилення склепінь і арок в умовах реставрації
    (КНУБА, 2018) Махиня, О. М.; Перепеліцин, Ю. І.; Кошева, О. В.
    Розглянуто сучасні способи конструктивного підсилення кам’яних склепінь і арок в умовах реставрації, їх вплив на форму, несучу здатність конструкції, розрахункову схему будівлі, розташування додаткових конструктивних елементів. Було проаналізовані переваги і недоліки кожного способу конструктивного підсилення та надані рекомендації щодо подальшого їх дослідження.
  • Документ
    Дисертація, яка повинна зробити революцію в реставрації пам'яток архітектури України
    (КНУБА, 2018) Івашко, Ю. В.; Кошевий, О. П.; Сингаївська, О. І.; Чередніченко, П. П.
    Розглянуто окремі аспекти захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора архітектури за спеціальністю 18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури.
  • Документ
    Проблеми збереження римо-католицьких храмів у малих містах та селах Тернопілля
    (КНУБА, 2018) Дячок, О. М.
    Проводиться аналіз і стан збереження католицьких костелів у малих містах і селах Теребовлянського району Тернопільської області, де відсутні римо-католицькі парафії. Виявлено, що більшість із них знаходяться у занедбаному стані, а покинуті храми руйнуються. Реставраційно-охоронні роботи у них не ведуться. Досліджено, що храми, які перейшли у підпорядкування місцевим греко- католицьким або православним громадам відновлюються, але, на жаль іноді безконтрольно перебудовуються.
  • Документ
    Обгрунтування технології комплексно-механізованого демонтажу металевих колон
    (КНУБА, 2020) Осипов, О. Ф.; Осипов, С. О.; Сигида, В. О.; Осипова, А. О.
    Розглядаються передумови та виконані обґрунтування комплексної механізації технології демонтажу металевих колон під час знесення, реконструкції, реставрації чи ревіталізації промислових об’єктів. Задачі зменшення кількості небезпечних процесів, негативних впливів шуму та вібрації на об’єкти культурної спадщини, прилеглі території та забудову, а також природні комплекси, підвищення ефективності процесів демонтажу взяті за передумови розробки нової технології. В основу обґрунтування оптимальних параметрів технології демонтажу металевих колон покладений загальнотехнічний метод проектування складних технологічних систем – «від досягнутого», а для оцінки порівняльної ефективності методів виконання демонтажних робіт використані абсолютні та відносні показники технологічності.