Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 55
  • Документ
    Особливості створення архітектурного простору навчальних приміщень для комфортного і результативного навчального процесу
    (КНУБА, 2012) Коблик, М. В.
    Розглядаються основні фактори впливу на психо-фізичний стан школяра, які потрібно враховувати при проектуванні цілісного і гармонійного простору навчальних приміщень. Врахування всіх цих чинників є необхідним для забезпечення високого рівня успішності дітей в умовах сучасного навчальновиховного процесу.
  • Документ
    Прийоми освітлення багатоповерхових житлових будинків (БЖБ) з врахуванням вимог відеоекології
    (КНУБА, 2012) Козлова, Н. В.
    Виявлено прийоми освітлення БЖБ з врахуванням вимог відеоекології, розглянуто можливе їх застосування в різних містобудівних ситуаціях на прикладі м.Києва.
  • Документ
    Особливості створення архітектурного простору навчальних приміщень для комфортного і результативного навчального процесу
    (КНУБА, 2012) Коблик, М. В.
    Розглядаються основні фактори впливу на психофізичний стан школяра, які потрібно враховувати при проектуванні цілісного і гармонійного простору навчальних приміщень. Врахування всіх цих чинників є необхідним для забезпечення високого рівня успішності дітей в умовах сучасного навчально виховного процесу.
  • Документ
    К 85-летию профессора Ежова Валентина Ивановича. Творческая биография (использована статья в издании [1])
    (КНУБА, 2012) Слепцов, О. С.; Ушаков, Г. Н.
    Статья посвящена выдающемуся украинском советском архитекторе Ежове Валентине Ивановиче (1927-2010). Ежов Валентин Иванович вице-президент Украинской академии архитектуры, профессор Киевского национального университета строительства и архитектуры. В 1981-1987гг. главный архитектор Киева.
  • Документ
    Специфіка будівництва прибуткового житла наприкінці ХІХ – на початку ХХ століть
    (КНУБА, 2006) Івашко, Ю. В.
    В статті розглянуто специфіку будівництва прибуткового житла в Києві наприкінці ХІХ – на початку ХХ століть, на прикладі двох прибуткових будинків – на вул. Ярославів Вал,1 та на вул. Володимирській, 61/11 виявлено процес розвитку житлового будівництва в період “будівельного буму”.
  • Документ
    Природний світ в мистецтві Японії та європейського модерну
    (КНУБА, 2008) Івашко, Юлія Вадимівна
    В статті проведено аналіз впливів деяких особливостей японської культури на формування стилю модерн в Європі. Від японської культури митці модерну запозичили принцип ставлення до природи як до живої істоти, яким передбачається здатність бачити красу в кожному природному елементі, в кожному природному явищі. Сильний вплив на європейський модерн справила також класична європейська гравюра з її плавними гармонійними лініями.
  • Документ
    Комбінаторно-синкретична генеза української дерев'яної церкви
    (КНУБА, 2010) Шевцова, Галина Вікторівна
    Розглянуто варіанти поєднання в одній церковній споруді конструктивних елементів з різною ґенезою. На основі аналізу внутрішнього простору, церкви розділено на два типи: з „центрично-підпорядкованим” та „незалежно-комбінованим” інтер’єром, для яких прогнозується різний шлях формування. Констатовано комбінаторно-синкретичну ґенезу української дерев’яної церкви та зроблені припущення щодо причин подібного феномену.
  • Документ
    Екологічні аспекти формування житлової забудови
    (КНУБА, 2010) Козлова, Наталія Вікторівна
    Розглянуто екологічні аспекти формування житлової забудови.
  • Документ
    Порівняльний аналіз модерну Петербурга і Києва
    (КНУБА, 2008) Івашко, Юлія Вадимівна
    В статті проведено порівняльний аналіз петербурзької і київської шкіл модерну, виявлено різновиди в межах кожної з шкіл. Показано впливи північного модерну і західноєвропейського „ар-нуво” на петербурзьку школу модерну, особливості київської школи модерну.
  • Документ
    Японські курганні поховання як джерело інформації про архітектуру епохи Кофун
    (КНУБА, 2008) Шевцова, Галина Вікторівна
    Стаття заповнює для вітчизняних фахівців інформаційний пробіл щодо історії розвитку японської архітектури епохи курганів (300-710 рр.) і базується на особистому досвіді автора, який впродовж багатьох років займається розкопками та вивченням давньої японської архітектури. Дослідження присвячене ролі іконографічних матеріалів з розкопів курганних поховань Японії (як то глиняні моделі будинків, зображення на бронзових дзеркалах та дзвонах, тощо) для вивчення історії архітектури даного періоду, що надають японськім фахівцям значний відсоток інформації про архітектуру доби. Особливо наголошується, що не дивлячись на наявність в Україні схожих джерел інформації (як то глиняні моделі трипільських будинків, тощо), вітчизняна архітектурна наука їх практично не використовує.