Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/105

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Особливості руйнування робочих середовищ при інформаційності та співентропійності робочих процесів будівельної техніки
    (КНУБА, 2019) Фомін, Анатолій; Гаркавенко, Олександр; Костенюк, Олександр; Тетерятник, Олександр
    Аналіз будівельної техніки та її робочих процесів, а також синтез нових робочих органів та машин базується на дослідженнях окремих закономірностей їх роботи. Цей напрямок досліджень в галузі робочих середовищ є достатньо ефективним, але звуження напрямів обмежує позитивний ефект від їх проведення. Процеси руйнування робочих середовищ є деструкційними. Всі реальні процеси незворотні, тобто ентропія ізольованої (замкненої) системи може тільки зростати. Для відкритих систем, де є обмін з оточуючим середовищем речовиною, а також енергією й імпульсом, ентропія може зменшуватися за рахунок поповнення системи речовиною та енергією, але напрямок протікання природних процесів не змінюється. В складних, нелінійних, неврівноважених і відкритих системах можуть протікати процеси організації, коли упорядкованість системи зростає за рахунок синергетичної відкритості. Складним та нелінійним процесам розробки робочих середовищ притаманні обидва напрямки процесів. Опис еволюції систем руху робочих середовищ, як процесів деградації, науково обґрунтовується другим законом термодинаміки, еволюція системи в сенсі організації для всіх її складових – синергетикою. При формуванні забою необхідно враховувати те, що процес руйнування повинен співпадати з напрямком процесу природного руйнування для зменшення витрат енергії. Конструктивна реалізація робочих органів будівельних машин таким способом, коли здійснюється співнаправленість процесів руйнування з протіканням природніх процесів дозволяє значно підвищити інформаційність роботи будівельної машини. Такі процеси призводять до кардинального зменшення ресурсних витрат на одиницю продукції та поліпшення всіх параметрів розробки робочих середовищ.
  • Документ
    Параметри робочого процесу ґрунторуйнуючих технічних систем з урахуванням розподілення потоків енергії
    (КНУБА, 2010) Фомін, Анатолій; Костенюк, Олександр; Тетерятник, Олександр; Боковня, Галина
    Розглянуто взаємодію між робочим органом та масивом ґрунту, що розроблюється, врахувавши різні варіанти руху різального елемента. Визначено силові параметри при забезпеченні структурованого робочого процесу руйнування ґрунту, враховуючи рух різального елемента відносно денної поверхні ґрунтового масиву.
  • Документ
    Розподілення енергії в робочій зоні при різанні ґрунтів
    (КНУБА, 2017) Костенюк, Олександр; Фомін, Анатолій; Тетерятник, Олександр; Боковня, Галина
    Описаны энергетические и силовые зависимости на разных участках зоны резания грунта режущими элементами грунторазрушающих машин, которые учитывают условия взаимодействия режущих элементов с рабочими средами на каждом участке.