Технологічні та експлуатаційні особливості реакторів ар-1000 покоління iii+ та малих модульних реакторів мр-160

Вантажиться...
Ескіз
Дата
2021-12-22
Автори
Ващенко В. М.
Кордуба І. Б.
Жукова О. Г.
Заголовок журналу
Журнал ISSN
Назва тому
Видавець
Юстон
Анотація
Технологічний та екологічний аналіз головних характеристик технологічної, експлуатаційної і екологічної безпеки в контексті прогресивних досягнень на головних напрямках розробки реакторних установок типу ВВЭР, МР-160 та АР-1000 для енергоблоків, що на сьогодні знаходяться на етапах розробки, проектування та будівництва, є одним із найактуальніших питань розвитку світової ядерної енергетики. Така актуальність, зокрема, зумовлена тим, що на базі даних технологій планується подальший розвиток ядерної енергетики України. Задачі забезпечення експлуатаційної та радіоекологічної безпеки для енергетичних реакторів нових поколінь зводяться до отримання максимально низької розрахункової ймовірності подій, пов'язаних з можливою аварією, а також максимально низької ймовірності радіаційних наслідків з дотриманням усіх вимог національних та міжнародних нормативних та рекомендаційних документів, які приймаються конкретною державою та її громадянським суспільством.
Опис
Задачі забезпечення експлуатаційної та радіоекологічної безпеки для енергетичних реакторів нових поколінь зводяться до отримання максимально низької розрахункової ймовірності подій, пов'язаних з можливою аварією, а також максимально низької ймовірності радіаційних наслідків з дотриманням усіх вимог національних та міжнародних нормативних.
Ключові слова
кафедра технологій захисту навколишнього середовища та охорони праці, ядерна безпека, екологічна безпека, малий модульний реактор, атомна електростанція
Бібліографічний опис
Ващенко В. М. Технологічні та експлуатаційні особливості реакторів ар-1000 покоління iii+ та малих модульних реакторів мр-160 / В. М. Ващенко, І. Б. Кордуба, О. Г. Жукова //Екологічна безпека та природокористування : зб. наук. праць / Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт., Ін-т телеком. і глоб. інформ. простору ; гол. ред. О. М. Трофимчук. - Київ : Юстон, 2021. - Вип. 4(40). - С. 149 -157. - Бібліогр. : 19 назв.
Зібрання