Обгрунтування профілю температури та концентрації домішок примежового шару між супутніми або зустрічними потоками

Ескіз

Дата

2017

Автори

Гумен, Олена Миколаївна
Довгалюк, Володимир Борисович
Мілейковський, Віктор Олександрович

Заголовок журналу

Журнал ISSN

Назва тому

Видавець

КНУБА

Анотація

Для розробки енергоефективного обладнання опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, а також схем організації повітрообміну, необхідні аналітичні підходи до визначення параметрів турбулентних течій. Розглянуто спрощений підхід до визначення профілю температури та концентрації домішок у примежовому шарі між супутніми та зустрічними потоками на підставі підходу професора А. Я. Ткачука до моделювання турбулентних течій з турбулентною мікроструктурою. Запропоновано спрощену схему макроструктури примежового шару. Використано геометричний та кінематичний аналіз цієї схеми. На підставі цього підходу розглянуто примежовий шар початкової ділянки вільної струмини. Уточнена схема струмини з відмінною температурою або концентрацією домішок від параметрів навколишнього середовища. Ця схема враховує складні тепломасообмінні процеси за наявності великомасштабної вихрової структури. Показано хороший збіг отриманих результатів з відомими дослідними даними.

Опис

Ключові слова

примежовий шар змішування, турбулентний потік, турбулентна макроструктура, турбулентна струмина, кафедра нарисної геометрії, інженерної та комп’ютерної графіки, кафедра теплогазопостачання і вентиляції

Бібліографічний опис

Гумен О. М. Обгрунтування профілю температури та концентрації домішок примежового шару між супутніми або зустрічними потоками / О. М. Гумен, В. Б. Довгалюк, В. О. Мілейковський // Енергоефективність в будівництві та архітектурі : наук.-техн. зб. / Київ. нац. ун-т буд-ва та архітектури ; відп. ред. П. М. Куліков. - Київ : КНУБА, 2017. - Вип. 9. - С. 58 - 63. - Бібліогр. : 12 назв.

Зібрання

item.page.endorsement

item.page.review

item.page.supplemented

item.page.referenced