Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/77

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 8 з 8
  • Документ
    Теплопостачання індивідуальних будинків з застосуванням теплових насосів та геліоколекторів
    (КНУБА, 2012) Ваколюк, Анатолій Степанович
    В статті показана необхідність комплексного застосування теплових насосів і сонячних колекторів спільно з водогрійними котлами
  • Документ
    Експериментальні дослідження теплових і гідродинамічних характеристик тепломасообмінників змішувального типу (тмзд)
    (КНУБА, 2005) Приймак, О. В.
    На базі проведених гідравлічних і теплотехнічних досліджень розроблено методику розрахунку ТМЗД та створено типоряд цих тепломасообмінннків і схеми підключення за їх допомогою систем опалення і гарячого водопостачання до теплових мереж.
  • Документ
    Система екологічно чистого тепло-1 холодопостачання житлових і громадських будівель з використанням сонячної енергії
    (КНУБА, 2002) Малкін, Е. С.; Кушніров, О. С.
    Розглянуто питання використання сонячної енергії для теплопостачання та кондиціювання громадських та житлових будівель. Наведено принципові схеми роботи компресійної та абсорбційної комбінованих холодильних машин, поєднаних з соячним колектором. Розглянуто основні етапи аналізу економічної ефективності системи сонячного тепло- та холодопостачання. Розглянуто питання акумуляції теплоти ємкісними акумуляторами та акумуляторами з використанням фазового перетворення акумулюючого матеріалу.
  • Документ
    Аналіз конструкцій сезонних теплоакумуляторів для забезпечення систем гарячого водопостачання та опалення в котеджному будівництві
    (КНУБА, 2015) Любарець, О. П.; Москвітіна, А. С.
    Проведено огляд основних конструкцій організованих сезонних акумуляторів теплоти. Розглянуто переваги та недоліки наступних конструкцій сезонних акумуляторів: водяний акумулятор теплоти, акумулятор теплоти з твердим теплоакумулюючим матеріалом, акумулятор теплоти з використанням теплоти фазового переходу. Встановлено характерні особливості конструкції сезонного акумулятора теплоти для котеджного будівництва.
  • Документ
    Техніко-економічне обґрунтування використання теплоакумулюючих матеріалів для систем міжсезонного сонячного теплопостачання
    (КНУБА, 2014) Любарець, О. П.; Москвітіна, А. С.
    Приводиться економічна оцінка капітальних витрат на будівництво міжсезонного акумулятора теплової енергії при використанні різних теплоакумулюючих матеріалів. В якості теплоакумулюючого матеріалу розглядалися: вода, гранітний щебінь, чавун, бетон,масло мінеральне, гудрон, гліцерин. Запропоновано критерій оптимізації для техніко-економічного порівняння використання різних теплоакумулюючих матеріалів при будівництві акумуляторів теплоти.
  • Документ
    Вибір форми і розрахунок об’єму сезонного теплоакумулятора
    (КНУБА, 2016) Любарець, О. П.; Москвітіна, А. С.
    Однією з технологій накопичення теплової енергії в теплий період року, її збері¬гання та подальшого використання в опалювальний період, є створення сезонних акумуля¬торів теплоти. Як джерело теплоти в теплий період року для зарядки сезонного тепло¬акумулятора найчастіше використовують систему сонячних колекторів. Для таких си¬стем (сонячні колектори + сезонний теплоакумулятор) доцільно використовувати органі-зовані сезонні теплоакумулятори, які розраховані на визначену кількість теплоти. В стат¬ті проводиться порівняння впливу розміщення теплоакумулятора на вибір ефективної його форми. Викладена методика розрахунку об’єму теплоакумулятора з урахуванням роботи системи сонячних колекторів впродовж року. Розглядається вплив роботи цілорічної си¬стеми сонячних колекторів на зменшення об’єму теплоакумулятора. Виконана побудова графіка подобового теплового навантаження на системи опалення на ГВП + надходження тепла від системи сонячних колекторів.
  • Документ
    Порівняння конструкцій теплових акумуляторів з твердим теплоакумулюючим матеріалом та комбінованим теплоакумулюючим матеріалом
    (КНУБА, 2015) Любарець, О. П.; Москвітіна, А. С.
    Однією з технологій накопичення теплової енергії в теплий період року, її зберігання та подальшого використання в опалювальний період, є створення сезонних акумуляторів теплоти. В якості джерела теплоти в теплий період року для зарядки сезонного теплоакумулятора найчастіше використовують систему сонячних колекторів. Для таких систем (геліоколектори + сезонний теплоакумулятор) доцільно використовувати організовані сезонні теплоакумулятори, які розраховані на визначену кількість теплоти. В статті проводиться порівняння конструкцій бетонних теплових акумуляторів та комбінованих теплових акумуляторів з рідким та твердим теплоакумулюючим матеріалом. Використовується фізико-математична модель процесу накопичення теплової енергії від геліоколекторів, на підставі якої в програмному комплексі Solidworks виконана якісна оцінка досліджуємих процесів для різних конструкцій теплових акумуляторів, з урахуванням того, що тепловий акумулятор розташований під будинком.
  • Документ
    Ефективність роботи цілорічних геліосистем при дискретній орієнтації сонячних колекторів
    (КНУБА, 2008) Возняк, О. Т.; Дацько, О. С.; Шаповал, С. П.
    Денна переорієнтація сонячного колектора дає значний виграш отриманої енергії, порівняно з енергією, що надійшла б від стаціонарного колектора. Тому важливим є визначення оптимальної кількості поворотів сонячного колектора при його дискретній орієнтації з точки зору економічної та енергетичної ефективності.