Енергоефективність в будівництві та архітектурі

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/142

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
 • Документ
  Перспективи використання поверхнево-активних речовин в технології підготовки води для систем централізованого теплопостачання
  (КНУБА, 2017) Гламаздін, П. М.; Габа, К. О.; Давиденко, Є. П.; Вітковський, В. С.
  Розглянуто перспективи використання поверхнево-активних речовин в технології підготовки води. Метод очистки теплообмінних поверхонь від накипних відкладень і продуктів корозії при використанні поверхнево-активних речовин. Приведені висновки використання ПАР для промивання котлів.
 • Документ
  Порівняльний аналіз економічності технологій підготовки води для систем централізованого теплопостачання
  (КНУБА, 2015) Гламаздін, П. М.; Цикал, К. О.; Микитась, М. В.
  У статті наводяться схеми матеріальних та енергетичних потоків, методика і результати розрахунку експлуатаційних витрат при реалізації технологій підготовки води для систем централізованого теплопостачання.
 • Документ
  Оптимізація теплопостачання споруд вищих учбових закладів
  (КНУБА, 2014) Гламаздін, П. М.; Пінчук, В. С.
  Наведений аналіз теплопостачання споруд різного призначення вищих учбових закладів, які утворюють цілісний комплекс, та приведені рекомендації для оптимізації роботи внутрішніх інженерних систем.
 • Документ
  Особливості теплообміну у пластинчатих теплообмінниках з розчинами пар у якості теплоносія
  (КНУБА, 2014) Гламаздін, П. М.; Цикал, К. О.; Даніленко, А. Г.
  У статті описано проблеми пов'язані з утворенням накипу на теплообмінних поверхнях. Розглянуто вплив водних розчинів ПАР на процеси теплообміну в пластинчастих теплообмінних апаратах.
 • Документ
  Досвід модернізації водогрійних котлів великої потужності
  (КНУБА, 2012) Гламаздін, П. М.; Гламаздін, Д. П.
  В статье идет речь о модернизации водогрейных котлов систем централизованного теплоснабжения путем замены горелок и систем автоматизации и управления работой котлов. Проведен анализ проблем, возникающих при замене горелок, приведен опыт зарубежных фирм по модернизации котлов, произведеннных в СССР. Приведены конкретные показатели работы модернизированных котлов.
 • Документ
  Досвід використання поверхнево-активних речовин для очищення систем теплопостачання від відкладень
  (КНУБА, 2011) Гламаздін, П. М.; Цикал, К. О.
  Зниження ефективності роботи систем теплопостачання у значній мірі пов’язане з утворенням накипних відкладень на функціональних поверхнях. Присутність відкладень на теплообмінних поверхнях суттєво впливає на термодинамічну ефективність, надійність та ресурс теплообмінного обладнання. Накипні утворення через свою низьку теплопровідність знижують економічність обладнання, стимулюють корозійні процеси, підвищують гідравлічний опір обладнання та трубопроводів, що призводить до перевитрат палива та електроенергії на привід насосів для транспортування теплоносія. На сьогодні існує два способи очищення функціональних поверхонь від сольових нашарувань – механічне очищення та хімічне промивання. Механічне очищення – складний, довгий і трудомісткий процес, що вимагає залучення кваліфікованого персоналу та наявності спеціального обладнання.
 • Документ
  Аналіз технічних рішень, що пропонуються при розробці оптимізованих схем теплопостачання міст України
  (КНУБА, 2011) Приймак, О. В.; Гламаздін, П. М.
  Останнім часом точиться багато дискусій з приводу реформування житлово- комунального господарства України, в тому числі такої його невід’ємної частини, як комунальна теплоенергетика, яка дійсно знаходиться в скрутному становищі, особливо її технічна база – централізовані системи теплопостачання. Кабінет Міністрів з метою інвентаризації сьогоднішнього стану теплових мереж і прогнозування обсягу фінансування, необхідного для покращення технічного стану і підвищення енергоефективності централізованого теплопостачання виділив спеціальні кошти на реалізацію цієї програми. В рамках цієї програми всі населені пункти України з кількістю мешканців більше за 10 000 чоловік мають розробити за спеціальними стандартами плани енергоефективної реконструкції своїх систем теплопостачання. Для більш ніж двохсот населених пунктів вони вже розроблені, але внесено в Державний реєстр тільки трохи більше половини з них, що пояснюється тим, що якість розроблених схем не завжди дозволяє їх прийняти спеціалізованою Робочою групою при Агенції розвитку житлово-комунального господарства, що є структурним підрозділом Мінрегіонрозвитку і очолює роботи з вирішення даної проблеми.