Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 9 з 9
  • Документ
    "Врата восприятия" человека и когнитивно- психологическая архитектура
    (КНУБА, 2015) Яблонская, А. Д.; Коновалюк, А. В.
    У статті розглядаються питання про взаємозв'язок і взаємовплив людини і архітектурного простору. Піднімається проблема про ступінь чутливості сприйняття людиною навколишнього простору через об'єкти архітектури, як необхідної умови культурно-духовного розвитку і усвідомлення самого себе. Висувається гіпотеза про можливість розвитку уваги, уяви, інтуїції за допомогою когнітивно-психологічної архітектури.
  • Документ
    Социально-пространственная тектоника жилых структур. Опыт практической реализации.
    (КНУБА, 2014) Яблонская, А. Д.
    В статье проведен анализ нескольких объектов современного многоквартирного жилья сформированного методом "естественного" проектирования, где органично учтены потребности потребителя и места, а также возможности технологий и ресурсов. Показано как социальнопространственная тектоника проявляет себя на практике.
  • Документ
    Аутентичность жилого объекта в существующем социально-физическом пространстве города
    (КНУБА, 2012) Яблонская, А. Д.
    в статье рассматривается понятие аутентичность, дается понятийное различение «аутентичность-адаптация», «аутентичность – идентичность». Определяется аутентичность жилого объекта через его неаутентичность. Предлагается использование понятия «аутентичность жилого объекта» как интегрального качества-свойства в структуре социальнофизического пространства города. Рассматриваются пути достижения аутентичности при формировании жилого объекта с помощью ряда установок
  • Документ
    Формирование жилых структур под действием эндогенных и экзогенных факторов. Социально-пространственная тектоника
    (КНУБА, 2013) Яблонская, А. Д.
    У статті розглядаються підстави формоутворення багатоквартирного житла «змішаного» типу. Висувається гіпотеза про «природне» формування цих житлових структур, де гетерогенність соціального простору - ключовий механізм «запуску» їх об'ємнопросторового рішення в існуючому фізичному просторі міста. Дається визначення соціальнопросторової тектоніці. Розглядаються інтеграційні механізми формування житлової структури під дією ендогенних і екзогенних процесів, на кордоні дотику яких і утворюється житлова структура як цілісна форма.
  • Документ
    Проектирование коллективного жилья в затесненных условиях сложившейся застройки города. Аутентичная типология.
    (КНУБА, 2011) Яблонская, А. Д.
    У статті аналізуються сучасні тенденції в проектуванні колективного житла засновані на принципах автентичності, інтеграції та ефективності. Дається визначення автентичного підходу при проектування житла. Визначаються основні способи його реалізації.
  • Документ
    « Ускользающая » типология и разнообразие жилища. Формирование стереотипов-ловушек. Часть 3
    (КНУБА, 2011) Яблонская, А. Д.
    Основополагающим для жизнеспособности системы «жилье» есть определенный уровень ее разнообразия. Снижение разнообразия приводит к неэффективному ее функционированию или деградации системы в целом. Одним из явлений, влияющих на снижение разнообразия системы «жилье», является образование так называемых ловушек – стереотипов
  • Документ
    "Ускользающая" типология и разнообразие жилища. Часть 1
    (КНУБА, 2010) Яблонская, А. Д.
    Розглядаються проблеми типології житла як науки й зв'язок її з реальністю на сучасному етапі. Ціль сучасних типологічних досліджень розширувати границі, штучно встановлені й реструктуризировать, перебудовувати, а може й спрощувати розвинену, але не діючу й застарілу нормативну типологію. Ставиться питання, що ж таке типологія житла - наука про різноманітність або наука про типи; як зв'язана типологія й реальна різноманітність, яка повинна, у свою чергу, забезпечувати життєздатність системи "житло" у цілому; чи треба щоб вона збільшувалась, або є межа цієї різноманітності? Ключові слова: типологія житла, типоутворюючи ознаки житла, різноманітність.
  • Документ
    Архитектурная деятельность и нравственность. Этика проектного мышления
    (КНУБА, 2010) Яблонская, А. Д.
    в статье поднимаются вопросы взаимосвязи нравственности и архитектурной деятельности. Сформулированы задачи Этики проектного мышления
  • Документ
    Проблемы терминологии и классификации жилья. Анализ современного состояния вопроса
    (КНУБА, 2008) Яблонская, А. Д.
    Проводиться аналіз стану термінології та класифікаційних вимірів житла та визначається необхідність їх корекції та поповнення, згідно існуючим реаліям часу.