Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Стійкість сталевих стрижнів сталевої ферми з жорсткими зварними вузлами
    (КНУБА, 2020) Білик, А. С.; Цюпин, Є. І.
    Для конструктивних рішень будівель та споруд з металевим каркасом ефективним дизайнерським рішенням є сталеві системи ферми з жорсткими зварними з'єднаннями. Зокрема, оригінальні конструктивні форми з металевих конструкцій використовуються для проектування об’єктів міського середовища. Такі конструктивні рішення підвищують живучість та надійність при тривалій експлуатації. У випадку середніх прольотів просторових конструкцій ферм: 24,0 м - 60,0 м, центральні елементи конструкцій мають підвищену гнучкість. Робота стиснених стійок ферм з жорсткими зварними з'єднаннями найбільш точно описується моделлю, в якій одна опора жорстка, а інша має пружні умови опори. Різниця в кутах повороту зварних з'єднань сталевої ферми, з'єднаних діагональними розпірками, є фактором пружної опори. За методом вихідних параметрів записано критерій стійкості затиснутої стійки при пружному затисканні однієї з опор. Проведено чисельні дослідження стійкості стійок елементів сталевих ферм з жорсткими зварними з'єднаннями. Отримані графіки коефіцієнтів параметрів розрахункової довжини в залежності від еластичності жорстких зварних з'єднань діагональних елементів сталевої ферми.
  • Документ
    Комп'ютерний програмний комплекс для оптимізації сталевого каркасу висотної будівлі
    (КНУБА, 2015) Білик, А. С.; Терновий, М. І.; Хмельницький, С. В.
    Обґрунтовано актуальність оптимізації конструктивних рішень металоконструкцій у висотному будівництві. Відмічено успіхи українських вчених у розробці методів оптимізації металоконструкцій але відсутні комп’ютеризовані системи оптимізації металокаркасів офісних будівель висотою до100 м. На основі існуючих програм розроблено автоматизований комп’ютерний комплекс для оптимізації металевої частини каркасностовбурної системи офісної будівлі висотою біля 100 м.
  • Документ
    Кафедра металевих і дерев'яних конструкцій КНУБА для захисту Батьківщини
    (КНУБА, 2016) Білик, А. С.; Пікуль, А. В.; Нужний, В. В.; Шайдюк, М. В.
    Стаття описує ключову діяльність кафедри МДК КНУБА у забезпеченні національної безпеки країни, зокрема, участь у проектуванні фортифікаційних споруд передової лінії оборони на Сході України в 2015 році.
  • Документ
    Класи поперечних перерізів сталевих конструкцій за вітчизняними та європейськими нормами
    (КНУБА, 2016) Білик, А. С.; Ковалевська, Е. Е.
    Показано рівень адаптації нормативних документів з проектування сталевих конструкцій за європейськими нормами і їх структуру. Наведено порівняння вимог до класів поперечних перерізів за вітчизняними і європейськими нормативними документами з проектування сталевих конструкцій.
  • Документ
    Забезпечення живучості сталевих каркасів висотних будівель при дії пожежі
    (КНУБА, 2018) Дауров, М. К.; Білик, А. С.
    Висотні будівлі чутливі до прогресуючого руйнування — поширення локального руйнування, що призводить руйнування всієї будівлі або непропорційно великої її частини. Чинні вітчизняні норми вимагають забезпечення живучості для висотних будівель при дії невстановлених факторів і, віднедавна, - при дії пожежі, що розглядається в даній статті.
  • Документ
    Огляд вимог сучасних нормативних документів із розрахунку сталевих каркасів багатоповерхових будівель на опір прогресуючому руйнуванню
    (КНУБА, 2019) Дауров, М. К.; Білик, А. С.
    Проаналізовано вимоги сучасних нормативних документів щодо розрахунку на стійкість прогресуючому руйнуванню багатоповерхових будівель зі сталевим каркасом. Виконано порівняння із попередніми нормами. Проаналізовано пожежу як конкретний фактор, що може спричинити прогресуюче руйнування. Визначено актуальні задачі майбутніх досліджень для розрахунку багатоповерхових будівель зі сталевим каркасом на живучість при пожежі.
  • Документ
    Визначення впливу пружності вузла на розрахункову довжину сталевих колон малоповерхових рам
    (КНУБА, 2018) Білик, А. С.; Цюпин, Є. І.
    Приведено загальне рішення рівняння стійкості стержня пружно закріпленого на нижньому кінці та пружно закріпленого на верхньому кінці при вільному пересуванні. Надано обґрунтування отриманого узагальненого критерію стійкості та наведено рішення тестових задач.