Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/105

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Механізована обробка будівельної техніки абразивними робочими органами
    (КНУБА, 2021) Абрашкевич, Юрій; Мачишин, Григорій; Марченко, Олександр; Комоцька, Світлана
    Виконання зачисних операцій при проведенні механізованої обробки будівельної техніки від лакофарбових покриттів, іржі, різного роду забруднень відноситься до масових трудомістких операцій [1]. Для виконання вказаних операцій широкого розповсюдження набули ручні машини, робочими органами в яких є абразивні круги і металеві щітки. Багатофункціональність та універсальність цих машин в поєднанні з правильним підбором потрібного абразивного робочого інструменту дозволяє значно прискорити та полегшити виконання зачисних і шліфувальних операцій з досягненням необхідного ефекту. Проте більшість з них мають недоліки застосування при очищенні тонколистового металу, оскільки в процесі очищення відбувається також зняття основного металу, що в більшості випадків не припустимо. Так при обробці неметалевих матеріалів металевими щітками робоча поверхня забивається дрібними часточками металу, що згодом призведе до утворення іржі, а при очищенні металевих поверхонь утворюються борозенки. Металеві щітки також малоефективні при очищенні поверхонь від синтетичних емалей, криволінійних поверхонь та важкодоступних місць. Обробка вказаними інструментами достатньо енергоємна і вимагає використання ручних машин значної потужності. Фіброві та пелюсткові абразивні інструменти не є самоочисними та втрачають різальну здатність внаслідок заповнення міжзернового простору відходами очищення. Піскоструминна обробка поверхонь екологічно небезпечна для робітників і навколишнього середовища, оскільки витратний матеріал пісок, розлітається на достатньо великі відстані (особливо при очищенні висотних конструкцій та споруд). Аналіз показав, що одним із ефективних інструментів для очищення металевих і неметалевих поверхонь від лакофарбових покриттів, іржі та інших забруднень без зняття шару основного матеріалу є полімерно-абразивна щітка. Однак недостатні дослідження по механізму її роботи, енергетичних та теплових процесах, що протікають під час роботи та чинять вирішальний вплив на працездатність полімерно-абразивної щітки. У роботі наведені результати досліджень впливу конструктивних та режимних параметрів ручних кутових шліфувальних машин з полімерно-абразивними щітками. Вивчення цих питань є актуальною задачею, так як дозволить визначити параметри привідної машини, раціональні режими та схеми їх експлуатації, а також області використання таких робочих органів
  • Документ
    Дослідження процесу коливання пружного волокна при його обертанні
    (КНУБА, 2019) Абрашкевич, Юрій; Мачишин, Григорій; Марченко, Олександр; Щербина, Тетяна
    З кожним роком гнучкий абразивовмісний інструмент знаходить все більше застосування при виконанні операцій з очищення металевих і неметалевих поверхонь віlд лакофарбових покриттів, іржі та різного роду забруднень. Метою даної роботи є дослідження процесу коливання пружного волокна при його стаціонарному обертанні, що дозволить визначати ресурс полімерно-абразивної щітки. Використовуючи теоретичний метод виконувалися наступні дослідження: користуючись принципом Д’Аламбера досліджувалась рівновага елемента волокна; визначалися складові інтенсивності повного інерційного навантаження, яке діє на елемент стрижня при його обертанні; описано відносні взаємозв’язані згинні повздовжні коливання консольного стрижня ротора при його стаціонарному обертанні. Результати виконаної роботи дозволяють продовжити дослідження коливання полімерно-абразивного волокна при горизонтальному розташуванні диску щітки. Що дозволить визначати ресурс робочого органа. Рівномірний розподіл абразивних зерен однієї маси та крупності по всій довжині та в перерізі волокон дозволяє зменшити частоти згинальних коливань. Це призводить до збільшення робочого ресурсу щітки, оскільки зменшуються напруження від утоми. Результати роботи можна використовувати для дослідження ресурсу гнучких абразивних робочих органів, які в даний час набувають значного поширення.
  • Документ
    Застосування алмазного та абразивного інструменту для різання кам’яних матеріалів
    (КНУБА, 2010) Абрашкевич, Юрій; Мачишин, Григорій; Поліщук, Анатолій
    Аналіз роботи алмазних та абразивних кругів з охолодженням та без охолодження при різанні штучних та природних кам’яних матеріалів із наступним раціональним вибором різального інструменту щодо їх оброблення.
  • Документ
    Підвищення експлуатаційних показників абразивного інструменту
    (КНУБА, 2012) Абрашкевич, Юрій; Пелевін, Леонід; Поліщук, Андрій
    Проведено реологічні дослідження абразивної маси, що використовується для виготовлення абразивних армованих кругів з ціллю стабілізації її властивостей під час виготовлення інструменту об’ємним способом. Розроблено рекомендації щодо стабілізації властивостей геометричних і експлуатаційних параметрів готових абразивних армованих кругів та рекомендації по підвищенню їхніх експлуатаційних показників.
  • Документ
    Вимоги до технології виготовлення, зберігання та безпечної експлуатації абразивних армованих кругів
    (КНУБА, 2017) Абрашкевич, Юрій; Мачишин, Григорій; Тишковець, Володимир
    В работе проведен анализ технологий изготовления абразивных армированных кру- гов и способов их армирования. Рассмотрены вопросы влияния связки на прочность и теплопроводность кругов, а также способы и методы их формирования. Приведены основные требования к безопасной эксплуатации ручных и переносных отрезных машин, рабочими органами которых являются. абразивные армированные круги.