Силовий аналіз ручних кутових шліфувальних машин при роботі з зачисними абразивними кругами

Ескіз

Дата

2018

Автори

Абрашкевич, Ю. Д.
Машичин, Г. М.
Марченко, О. А.

Заголовок журналу

Журнал ISSN

Назва тому

Видавець

КНУБА

Анотація

Для виконання зачисних операцій при проведенні будівельно-монтажних робіт широке застосування отримали різноманітні робочі органи з приводом від кутових шліфувальних машин (КШМ). Такі машини відносяться до найбільш розповсюджених із різновидів ручного інструменту. Багатофункціональність та універсальність цих машин в поєднанні з правильним підбором потрібного абразивного робочого інструменту дозволяє значно прискорити та полегшити ви¬конання зачисних і шліфувальних операцій з досягненням необхідного ефекту. Ринок КШМ та робочих органів до них представлений великою кількістю різних брен дів та конструкцій у широкому номенклатурному і ціновому діапазоні. Враховуючи складність роботи з такими машинами при проведенні зачисних і шліфувальних робіт та її залежність від фізичних даних та навичок оператора, поряд з технологічними та економічними показниками, повинні також враховуватись ергономічні показники. Серед них крім вібраційної, шумової і інших характеристик слід виділити залежність навантажень на рукоятках машини від зусиль на робочому органі, маси машини, її конструктивних параметрів та зміни положення рукоятки відносно машини. Для дослідження навантаження оператора при проведенні зачисних та шліфувальних ро¬біт розроблена математична модель роботи КШМ з зачисними кругами. У роботі наведені результати досліджень впливу конструктивних та режимних параметрів ручних кутових шліфувальних машин на завантаженість оператора при роботі з абразивними робочими органами.

Опис

Ключові слова

кафедра будівельних машин і інформаційних технологій, кутова шліфувальна машина, абразивний армований круг, навантаження на рукоятці, abrasive reinforced circle, modifier, cutting, rocks, refractory materials

Бібліографічний опис

Абрашкевич Ю.Д. Силовий аналіз ручних кутових шліфувальних машин при роботі з зачисними абразивними кругами / Ю. Д. Абрашкевич, Г. М. Мачишин, О. А. Марченко // Гірничі, будівельні, дорожні та меліоративні машини : всеукр. зб. наук. праць / Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. ; гол. ред. М. К. Сукач. – Київ : КНУБА, 2018. – Вип. 92. – С. 38-48. – Бібліогр.: 5 назв.

Зібрання

item.page.endorsement

item.page.review

item.page.supplemented

item.page.referenced