Вибрані статті з наукових збірників

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/27

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Вплив глобалізаційних процесів на культурну ідентифікацію та розвиток дизайну на теренах України
    (КНУБА, 2019) Бець, С. М.
    Розглядається історія формування та розвитку дизайну та теренах України. Аналізується вплив глобалізаційних процесів на поширення масової моди, уніфікацію смакових уподобань споживачів різних країн, виникнення проблеми культурної ідентичності. Відзначається, що перед митцями, дизайнерами постає важливе завдання уникнути розчинення власної культури у масовій, впроваджувати дизайн-інновації з врахуванням принципів формотворення та семантики традиційного мистецтва.
  • Документ
    Ревалоризація історичних центрів малих міст
    (КНУБА, 2015) Лещенко, Н. А.
    В статті визначається стратегія ревалоризації історичних центрів малих міст, пропонується напрямок сучасного розвитку міста як культурнотуристичного центру при створенні загального туристичного маршруту по малим містам України
  • Документ
    Историко-культурная ценность здания института проблем эндокринной патологии им. В. Я. Данилевского, в контексте произведений Харьковского архитектора В. А. Эстровича
    (КНУБА, 2014) Семякин, Г. В.
    У статті на основі нових історико–архівних та історичних джерел обгрунтована історико-культурна цінність будівлі інституту ендокринної патології ім. В. Я. Данилевського. Виявлені критерії оцінки об'єкта архітектури епохи раннього модернізму розглянуті в контексті архітектурної практики харківського архітектора В.А. Естровіча 1920 – 1930-х рр., що дозволяє досить об'єктивно ідентифікувати пам'ятник для його включення до списку охоронюваних об'єктів культурної спадщини.
  • Документ
    Проектирование коллективного жилья в затесненных условиях сложившейся застройки города. Аутентичная типология.
    (КНУБА, 2011) Яблонская, А. Д.
    У статті аналізуються сучасні тенденції в проектуванні колективного житла засновані на принципах автентичності, інтеграції та ефективності. Дається визначення автентичного підходу при проектування житла. Визначаються основні способи його реалізації.
  • Документ
    Автентичність і достовірність: концепт і проблема архітектурної реставрації
    (КНУБА, 2014) Пламеницька, О. А.; Мойсеєнко, З. В.
    У статті розглядаються категорії «автентичність» і «достовірність» з точки зору методології архітектурної реставрації. Досліджуються межі автентичності та достовірності у пам’ятці архітектури, виходячи з головної мети реставрації – відновлення пам’ятки як твору мистецтва. Доводиться несуперечливість і рівнозначність обох категорій, єдність яких становить основний концепт реставрації, її «букву і дух».