Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 7 з 7
  • Документ
    Принципи та планувальні моделі формування нового типу локальних систем розселення в Україні
    (КНУБА, 2019) Панченко, Т. Ф.; Яценко, В. О.
    Процес змін адміністративно-територіального устрою України веде до необхідності створення нової стратегії в усіх сферах містобудівної діяльності від зміни законодавчих, нормативних актів до реальних проектних результатів. В роботі запропоновані перспективні принципи розвитку локальних систем розселення нового типу сформованих на еколого-ресурсній основі як економічній стратегії розвитку. Такими принципами стали: принципи «взаємності», «субсідіарності», «іноваційної інтеграції населених пунктів», «дискретно-просторового розвитку», «локалізації екомереж», «збереження дезурбанізованого розвитку», «спадкоємного відтворення культурно-етнічної спадщини» та «організації сільського туристично-рекреаційного простору». Ці принципи відтворюють нові підходи до планувальної організації локальних систем розселення, які є об’єднаними територіальними громадами.
  • Документ
    Еволюція формування поняття територіального розселення
    (КНУБА, 2016) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто еволюціонізм формування поняття територіального розселення як системи знань, ідей, концепцій деяких наук як єдиної стратегії регіонального планування.
  • Документ
    Елементи культурно-історичного середовища – об’єкт спільних інтересів міста та приміської зони
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто стан та перспективи стану історикокультурної спадщини та можливість створення спільної територіально – планувальної структури місто – приміська зона
  • Документ
    Агломерация - приоритетные направления совершенствования территориально-пространственного и административного реформирования Украины
    (КНУБА, 2014) Семенов, В. Т.; Завальный, А. В.; Апатенко, Т. Н.; Панкеева, А. Н.; Быченко, Л. А.
    У статті розглядаються питання просторово-територіального розвитку територій,що входять до складу агломерацій на сучасному етапі розвитку регіонів.
  • Документ
    Процес руйнування системи сільського розселення та села, як стала аграрної політики в Україні
    (КНУБА, 2014) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто причини руйнування системи сільського розселення в Україні з позицій соціальних факторів та прямого впливу на процес результатів аграрної політики країни
  • Документ
    Котеджні містечка - новий елемент системи розселення приміської зони великих міст України
    (КНУБА, 2015) Яценко, В. О.
    В статті розглянуто особливості появи, територіального розміщення нового елемента розселення приміської зони великих міст – котеджного містечка. Законність процесу розміщення, проектування, будівництва та реалізації житла. Особливості експлуатації. Можливі та існуючі наслідки для системи розселення та самих жителів.
  • Документ
    Факторы, воздействующие на формирование систем расселения
    (КНУБА, 2013) Светличная, О. С.; Радионов, Т. В.
    Розселення - явище, відоме ще з давніх часів. Місце розселення визначалося придатністю для життя населення. На ранніх етапах розвитку суспільства головну роль грали кліматичні чинники. Люди вибирали найбільш сприятливу зону розселення, виключаючи непридатні та суворі для землеробства території. Чисельність людства була невелика, поселення рідкісні і досить віддалені один від одного. Промислова революція привела до бурхливого розвитку виробництва. Стихійний зростання населення, пов'язаний з відтоком жителів з сільських місцевостей, привів до скупченості забудови, антисанітарний умов життя. На сучасному етапі розвитку міста продовжують розвиватися і процес цей не повинен відбуватися хаотично. Тому проблема формування і регулювання процесів розселення в даний час стоїть вкрай гостро.