Наукові статті

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/30

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 285
  • Документ
    Оцінка інноваційних ініціатив підприємств будівельної галузі України в умовах війни
    (2023-11-16) Лаврухіна, Катерина Олександрівна
    Розвиток країни характеризується розвитком загального стану її бізнесу, який розвивається саме завдяки інноваційності в цілому. Основна мета дослідження полягає в проведенні всебічної фінансово-економічної оцінки стану інноваційної діяльності в Україні в умовах воєнного стану.
  • Документ
    Структурна модернізація кластерів в еко-індустріальні парки за умов цифровізації бізнесу
    (2023-04-14) Лаврухіна, Катерина Олександрівна; Грикун Вікторія Андріївна
    Сьогодні ми спостерігаємо швидкі темпи реіндустріалізації технологічно розвинутих країн на нових підставах (адитивні технології (3Dдрук), робототехніка, відновлювальна енергетика та ін.). І це по суті не залишає шансу малорозвинутим економікам. Не менш важливими є і соціально-економічні наслідки цифровізації. Витіснення людини з промисловості, сільського господарства та сервісів не може не мати системних наслідків. Сучасний глобальний ринок праці – це складна багатокомпонентна та динамічна система, що піддається перманентному впливу інформаційних технологій, що тягне за собою зміни у змісті процесу праці, його організації, структурі зайнятості, соціальнотрудових відносинах.
  • Документ
    Аналіз фінансово-економічного стану інноваційної діяльності в Україні
    (2023-11-29) Лаврухіна, К. О.
    Проведено оцінку і надано характеристику стану інноваційної діяльності в Україні в умовах війни, окреслено основні проблеми та шляхи їх вирішення. Проведене дослідження окреслює вплив воєнного стану на інноваційну діяльність українського промислового сектора. В умовах війни бізнес змушує зосереджуватися на "виживанні" і зменшенні витрат, але водночас є бажання відновити інноваційну діяльність за допомогою галузевих програм підтримки, що впроваджуються на рівні держави. Загалом, дослідження підкреслює важливість інноваційної діяльності для стабільності та розвитку країни в умовах воєнного стану та потреби підтримки з боку держави і міжнародних організацій.
  • Документ
    Scientific research of the impact of globalization challenges on the process of innovative and informational development of cluster structures of the construction industry of Ukraine
    (IEEE, 2024-05-10) Lavrukhina Kateryna; Tytok Viktoriya; Chupryna Khrystyna; Biloshchytska, Svitlana; Novykova Innola; Anton Maksiuta
    The article highlights the current aspects and conflict zones in the field of digitalization of the innovation process. With the increasing role of digital technologies in organizational functioning, they become a crucial factor for the success of business projects and open up new prospects for international cooperation. The article also analyzes the state of innovation activity in Ukraine in times of war and evaluates the innovativeness of national business on the international arena. The main focus is on regional policy, cluster functioning mechanisms, and the creation of an innovative construction cluster, including the processes of production, supply, and consumption in this field
  • Документ
    Можливості розвитку економічного потенціалу девелоперської компанії на ринку віртуальних активів
    (КНБА, 2022-12) Росинський, Андрій Валерійович; Цеба Богдан Сергійович; Хміль Любомир Михайлович
    У роботі розглянуто запуск і розвиток ринку віртуальних активів в контексті процесу цифровізації економіки і будівництва. Проведено аналіз правового статусу віртуальних активів, на основі якого запропоновано шляхи і методи впровадження віртуальних активів у діяльність девелоперських компаній. Проаналізовано вплив участі у ринку віртуальних активів на розвиток економічного потенціалу девелоперської компанії. Окреслено зв’язок між розвитком BIM-технологій і становленням метавсесвітів девелоперських проєктів.
  • Документ
    Концептуальні засади інтеграції NFT у девелопмент нерухомості
    (Видавництво Ліра-К, 2022-11) Цеба Богдан Сергійович; Хміль Любомир Михайлович; Росинський, Андрій Валерійович
    Розвиток віртуальних активів та збільшення популярності невзаємозамінних токенів, більш відомих як NFTs (non-fungible tokens), змушує бізнес-середовище реагувати на ці зміни на ринку і адаптуватися до нових правил і умов провадження діяльності. Метою дослідження є пошук можливостей для інтеграції у цей процес галузі будівництва, зокрема в контексті залучення додаткових інструментів для інвестиційної та маркетингової діяльності девелоперських компаній.
  • Документ
    Вдосконалення методики розрахунку збірних дренажних трубопроводів
    (КНУБА, 2023-12) Кравчук, Олександр; Чабанюк, Роман
    Представлено результати експериментальних досліджень гідравлічного коефіцієнта тертя дренажних трубопроводів λдр, які працюють зі збором рідини вздовж шляху. Отримано експериментальні залежності коефіцієнта λдр від конструктивних і фільтраційних характеристик труб. Запропоновано зручні у використанні формули для розрахунку досліджуваного коефіцієнта. Їх застосування при інженерному розрахунку дренажних труб дозволить підвищити надійність і ефективність роботи меліоративних систем, в яких дані трубопроводи є важливими конструктивними елементами.
  • Документ
    Розрахунок горизонтальних розподільчих дренажних трубопроводів, які працюють при наявності похилу рівня грунтових вод
    (ЛНТУ, 2024-05) Кравчук, Олександр Андрійович; Возний, Олександр Тарасович
    На основі аналізу системи диференційних рівнянь, які описують рух рідини в горизонтальних розподільчих дренажних трубопроводах, що працюють при наявності похилу рівня ґрунтових вод, запропоновані досить прості і зручні для застосування аналітичні залежності для розрахунку їх основних гідравлічних і конструктивних характеристик.
  • Документ
    Роль і значення безпілотних літальних апаратів у авіаційній діяльності
    (Київ, 2024) Похиленко, Ірина Сергіївна
    БПЛА – це революційна технологія, що швидко трансформує авіаційну галузь. Можливості й універсальність роблять БПЛА незамінними інструментами в різних аспектах авіаційної діяльності. Мета статті полягає в комплексній оцінці ролі та значення БПЛА в авіаційній діяльності, з урахуванням їх переваг, проблем і перспектив розвитку. Методи дослідження: аналіз, синтез, дедукція, індукція, прогнозування, моделювання, метод аналогії, діалектичний метод, формально-юридичний, порівняльно-правовий. Результати: досліджено нормативно-правове регулювання авіаційної діяльності – відповідні міжнародно-правові акти на національне законодавство. Проаналізовано визначення БПЛА та виокремлено певні його недоліки. Акцентовано увагу на тому, що в умовах воєнного стану в Україні використання БПЛА істотно обмежене. Описано роль і значення БПЛА в авіаційній діяльності в умовах воєнного стану. Зроблено висновок, що після закінчення воєнного стану використання БПЛА буде відновлено та розширено, тому важливо вдосконалити нормативно-правову базу, що регулює їх використання з урахуванням воєнного досвіду.
  • Документ
    Дослідження зносу шин скрепера в експлуатаційних умовах
    (НУ «Чернігівська політехніка», 2024-05) Балака, М. М.; Бабський, В. Р.; Міщук, Д. О.; Санкін, І. Є.
    Знос за своєю сутністю є більш складним процесом, ніж зовнішнє тертя, і представляє результат сукупного впливу фізико-хімічних та механічних процесів, що відбуваються в поверхневому шарі контакту шин землерийно-транспортних машин з опорною поверхнею. Завдання попередження передчасного зносу і руйнування шин є складним та пов’язано з умінням визначити їх види, безпомилково виявити причину руйнування шин. В основу методики оцінювання зносу протектора шин в реальних умовах експлуатації скрепера покладено ваговий метод контрольних пробок, що полягає у встановленні в екваторіальній площині шини в шести радіальних перерізах циліндричних пробок з протекторної гуми, які через визначені проміжки напрацювання машини витягуються з протектора та в лабораторних умовах з високою точністю зважуються.