Містобудування та територіальне планування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/160

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Закономірності узагальнення силуету монументально-декоративної скульптури
    (КНУБА, 2020) Полубок, А. П.
    Враховуючи аспекти взаємозв’язку архітектури і скульптури, у статті розглянуті закономірності та важливість застосування узагальнення силуетів скульптурної пластики у відкритому громадському просторі архітектурного середовища. Архітектурне середовище, в умовах взаємозв’язку із скульптурою, впливає на монументально-декоративну пластику та вимагає один із особливих засобів вираження скульптурної композиції – узагальнення силуету об’ємної форми, яка сприймається у відкритому громадському просторі. Так скульптурна пластика, яка стає по суті одним із учасників формування предметного простору, неодмінно піддається коригуванню силуету через визначення рівня його узагальнення в залежності від дистанції сприйняття. Важливим засобом вираження монументально-декоративної скульптури, яка застосовується у відкритому громадському просторі являється так званий «рівень узагальнення силуету» об’ємної форми – термін, який має на увазі співвідношення розміру деталі силуету форми до розміру цілої скульптурної композиції, величина якої у свою чергу залежить від дистанції сприйняття та підпорядковується габаритам простору, в якому вона проектується.
  • Документ
    Гармонія як категорія професійного світогляду архітектора в контексті розвитку культури
    (КНУБА, 2012) Шебек, Надія Миколаївна
    В результаті аналізу динаміки уявлень про гармонію видатних мислителів минулого і сучасних учених виявлені ключові аспекти цього поняття і дано визначення гармонії як порівняльно-оціночної характеристики, що виражає ступінь наближення об’єкта або явища до уявної досконалості. Одержані результати дослідження можуть бути покладені в основу побудови теорії гармонізації архітектурного середовища.
  • Документ
    Типологічні особливості «акцентованого» архітектурного середовища
    (КНУБА, 2014) Шебек, Н. М.
    Розглянуто типові ознаки і критерії досконалості середовищних утворень для людей з розвиненим асоціативним мисленням.
  • Документ
    Містобудівні аспекти реконструкції готелів, побудованих за типовими проектами у 60-80-х рр. ХХ ст.
    (КНУБА, 2013) Брідня, Л. Ю.
    Розглядаються основні містобудівні аспекти реконструкції готелів, побудованих за типовими проектами на території України. Виділені характерні особливості функціональної та просторової організації готелів при реконструкції в залежності від їх розташування у системі адміністративного та туристичного районування України, а також траснортно-магістральної наближеності. Наведені рекомендації щодо можливостей просторового розширення готелів при реконструкції в залежності від містобудівного оточення.
  • Документ
    Типологічні особливості «безпечного» архітектурного середовища
    (КНУБА, 2013) Шебек, Н. М.
    Охарактеризовані типові ознаки і критерії досконалості середовищних утворень, що покликані захищати людину від несприятливих впливів природного, соціального і техногенного оточення.
  • Документ
    Відзив на монографію професора Абизова Вадима Адільйовича «Теорія розвитку архітектурно-будівельних систем»
    (КНУБА, 2013) Тимохін, В. О.
    Розміщено відзив на монографію доктора архітектури, професора Абизова В.А. «Теорія розвитку архітектурно-будівельних систем»
  • Документ
    Типологічні особливості «емотивного» архітектурного середовища
    (КНУБА, 2014) Шебек, Н. М.
    Розглянуто типові ознаки і критерії досконалості середовищних утворень для людей схильних до бурхливих емоційних реакцій.
  • Документ
    Влияние естественного света на интерьер и экстерьер зданий
    (КНУБА, 2015) Василенко, А. Б.
    Исследование раскрывает вопросы, с которыми зодчий сталкивается в современном проектировании. Архитектура как визуальное искусство оценивается зрительными впечатлениями, возможными при наличии естественного освещения. Современный период развития общества характеризуется объективным цивилизованным процессом глобальной урбанизации, в результате чего сама архитектура становится причиной нарушения состояния сбалансированности среды для человека. Солнечное излучение как климатический фактор оказывает огромное влияния на основные категории архитектуры – на пользу, прочность, красоту.
  • Документ
    Архітектурно-просторовий потенціал об'єктів рекреації на Полтавщині
    (КНУБА, 2015) Антонець, М. О.
    Розглядається архітектурно-просторовий потенціал об’єктів рекреації на Полтавщині. Проаналізовано основні пам’ятки архітектури Полтавської області. Окремо наголошена увага на важливості максимального залучення у туристичну індустрію наявних атрактивних об’єктів рекреації, які ще не задіяні у туристичній галузі.
  • Документ
    Принципи модернізації військового містечка відкритого типу на прикладі м. Старокостянтинів
    (КНУБА, 2017) Василенко, Л. Г.; Морозік, А. С.
    Висвітлюються принципи, методи та прийоми модернізації військових містечок, які застосовані та апробовані на прикладі військового об’єкту, що розташований в м. Старокостянтинів Хмельницької області.