Конференції
Постійне посилання на фонд
Переглянути
Перегляд Конференції за Дата публікації
Зараз показуємо 1 - 20 з 1062
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументОзнайомлення з системою японської освіти при вивченні історії української та зарубіжної культури(Митець, 1996) Біленкова, Світлана ВікторівнаВ щоденнику англійського мандрівника Петрі Ватсона, виданого на початку нашого століття, записано: «Якщо ви пробули в Японії шість неділь, ви все розумієте Через шість місяців ви починаєте сумніватися. Через шість років ви ні в чому не впевнені» Так дійсно. Японія - країна загадкова і викликає зацікавленість багатьох народів, країн
- ДокументФормирование и обогащение культурного мировоззрения при изучении японской средневековой живописи на уроках истории украинской и зарубежной культуры(Митець, 1998) Биленкова, Светлана ВикторовнаС японской живописью Европа ознакомилась сравнительно недавно. Первый систематический показ японской гравюры произошел на Всемирной выставке в Лондоне в 1862 году, где демонстрировались коллекционные работы и собрания Рутерфорда Алькока Это было ошеломляющее событие, которое оказало в последствии сильное влияние на развитие всего европейского искусства. Художники той поры: Уистлер, Диазз, Фортуны, Мане, Дега и др. страстно увлеклись японской живописью, которая оказала свое воздействие на их творчество.
- ДокументУчасть студентської молоді у відродженні традицій культурного життя Чернівців(Вид-во Європ. ун-ту, 2002) Біленкова, Світлана ВікторівнаСучасні умови здійснення політичних та економічних реформ в нашій державі збільшують значення проблеми збереження багатства історичної спадщини буковинської столиці та більш ефективного використання її архітектурно-художнього та соціально-культурного потенціалу.
- ДокументАрхітектурний розвиток Чернівців кінця XIX -поч. XX ст. (Досвід дослідження і класифікації стильових напрямків і тенденцій)(Золоті литаври, 2003) Біленкова, Світлана Вікторівна
- ДокументТрадиційно сформований ландшафт Чернівців у контексті розвитку європейських історичних міст(Зелена Буковина, 2008) Біленкова, Світлана ВікторівнаІсторико-культурні надбання історичних міст, залишені нам у спадок від пращурів, є не лише суто національною цінністю, а як ми бачимо й невід’ємною частиною культурного надбання світової цивілізації. Місто - це одне із найсильніших та найбагатших втілень культури в її матеріальній і духовній плоті. Кожне з них в силу поєднань природно-планувальних, соціально-економічних та інших умов має свій неповторний характер історично утвореного історико-культурного середовища, свій образ, свій „геній, або феномен”.
- ДокументВитоки духовності у формуванні та розвитку історичного середовища Чернівців(Чернівецький нац. ун-т, 2008) Біленкова, Світлана ВікторівнаАвтор наголошує на історичній пам’яті та духовності Чернівців та наголошує на важливому впливі резиденції Буковинських митрополитів на побудову всього історичного центру міста Чрнівці.
- ДокументСудовий захист об’єктів культурної спадщини міста Чернівців у контексті збереження культурного надбання України(Рута, 2008) Біленкова, Світлана ВікторівнаПроблеми збереження культурної спадщини сьогодні все більше привертають увагу вчених-юристів. В Україні, коли суспільство перебуває у глибокій соціальній дезінтеграції, коли фактично відсутні нові суспільні цінності, ідеали і громадянська свідомість, котрі були б рівноцінні або перевищували б колишні цінності й ідеали, досить важко торкатись питань розвитку національної культури, особливо, кали це стосується забезпечення охорони та збереження культурних надбань, відповідальності за порушення законодавства з охорони нерухомих об'єктів культурної спадщини.
- ДокументВитоки духовності у формуванні та розвитку історичного середовища Чернівців(Чернівецький нац. ун-т, 2009) Біленкова, Світлана ВікторівнаКоли суспільство перебуває у глибокій соціальній дезінтеграції з фактично відсутніми новими суспільними цінностями, ідеалами, котрі були б рівноцінними чи перевершували колишні, - тоді торкатись питань духовності буває досить складно.
- ДокументПраво на природну і культурну спадщину історичних міст і проведення в Україні „Єврофутболу „2012"(Чернівецький нац. ун- т, 2009) Біленкова, Світлана Вікторівна; Черновський, О.На початку XXI століття, Україна як самостійна держава з величезним потенціалом культурного спадку у складі держав Об’єднаних націй прийняла „Декларацію III тисячоліття», затверджену резолюцією 55/2 Генеральної Асамблеї 8 вересня 2000 року. Провідною лінією глобальних питань міжнародної співпраці держав світу стало утвердження нових принципів людської гідності, справедливості та рівноправ’я народів на глобальному рівні та відповідальності перед народами світу, особливо перед юними поколіннями, яким належатиме майбутнє планети.
- ДокументРезиденция митрополитов в Черновцах как памятник градостроительного искусства всемирного наследия UNESCO(Издательство «ПАЛАЦЦО», 2012) Беленкова, Светлана Викторовна
- ДокументСимволи радянського модернізму в Україні - та ix історичні долі(Раритети України, 2013) Біленкова, Світлана ВікторівнаВ епоху впливу глобалізації суспільних процесів на культуру будівництва та архітектури XXI ст. радянський модернізм (1950-х - 1990-х років) розглядається сучасними дослідниками як унікальне явище в історії світової архітектури, яке потребує глибокого аналізу і визначення шляхів щодо збереження та ревалоризації архітектурних споруд та ансамблів цього періоду. VIII з'їзд Спілки Архітекторів СРСР у червні 1987 р. став останнім в історії радянської архітектури. Ця подія привела до того, що талановиті представники радянської архітектурної еліти, які впроваджували у життя грандіозні проекти архітектурних символів могутньої імперії залишилися поза увагою і більшість з них покинула свою батьківщину, емігрувавши в інші країни світу.
- ДокументАрхитектура Черновиц в послевоенное время. Связь времён и эпох(ИПК "Береста", 2014) Беленкова, Светлана Викторовна
- ДокументПрогноз розвитку інфраструктури Києва в короткотерміновій перспективі(Карт-Бланш, 2015) Захарченко, Петро Володимирович; Гойко, Генадій ІвановичСеред мегаполісів світу Київ є одним з найкрасивіших міст. Наявність сотень парків та скверів в середмісті, великих лісових масивів по околицях столиці, річки Дніпро, що ділить місто навпіл, дають змогу зменшити урбаністичний тиск на мешканців. Водночас місто відчуває гостру потребу у вільних територіях під забудову.
- ДокументРегіональний аспект політичної легітимації влади в Україні(Карт-Бланш, 2015) Чубаєвський, Віталій ІвановичЛегітимність політичної влади є однією з ключових проблем суспільно- політичного життя країни, оскільки від рівня її підтримки населенням залежить не лите доля конкретних носіїв владних повноважень, а й майбутнє країни. Високий рівень громадської підтримки в умовах стабільності й суспільного спокою дозволяє владі зосередитися на вирішенні нагальних завдань, що постали перед суспільством і, навпаки, брак її підтримки ставить під загрозу існування режиму.
- ДокументПолітичний протест в Україні: загальнонаціональний контекст та особливості регіональних проявів(Карт-Бланш, 2015) Дмитренко, Степан Петровичполітичний протест від початку його дослідження та концептуалізації у політичній науці і до сьогодні залишається складним, суперечливим та багатовимірним явищем з широким спектром форм реалізації на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Попри значну кількість ґрунтовних політологічних, соціологічних, філософських, культурологічних та інших досліджень, присвячених протесту, дотепер залишаються дискусійними форми його прояву та здійснення, технології реалізації, мотиви, ефективність, та, зрештою, оцінка його справжньої (конструктивної чи деструктивної) ролі у політиці. З огляду на це теоретичне уточнення та поглиблення дослідження цього явища не втрачає своєї важливості, а суперечлива політична практика в сучасній Україні актуалізує потребу всебічного вивчення вітчизняних протестних процесів.
- ДокументПідготовка молодшого командного складу УПА у ВО 3 «Лисоня»(Карт-Бланш, 2015) Волянюк, Сергій БорисовичОрганізація Українських Націоналістів (ОУН) упродовж свого існування ставила завдання підготувати майбутні старшинські кадри для Українських збройних сил. Актуальності цей процес набрав з початком Другої світової війни, досягши апогею перед створенням власних воєнних (структурних і територіальних) одиниць, які у 1943 р. були об’єднані під назвою Українська Повстанська Армія (УПА). У військові референтури ОУН залучалися всі члени, що мали досвід служби у польській, радянській, чехословацькій, угорській, німецькій арміях та українських збройних підрозділах, що діяли від 1939 р. Варто наголосити, що найбільше для розбудови відділів УПА залучали вояків, підстаршин і старшин, які пройшли підготовку в Дружинах Українських Націоналістів (ДУН). Значна кількість ветеранів ДУН зайняли командні посади (чотові, сотенні, курінні і ін.) у відділах повстанської армії. Частина у 19431944 рр. була залучена до праці у військових командах різного рівня. Незважаючи на ці військові кадри, командного складу, у значній більшості, середньої ланки в У ПА було недостатньо.
- ДокументМуралізм в міській стратегії гармонізації фасадів(Карт-Бланш, 2015) Івашко, Юлія Вадимівна; Івашко, Олександр ДмитровичРеалії сьогодення водять до обігу естетичних засобів принципово нові і трохи незвичні для нас засоби, які, проте, давно стали звичними в більшості розвинених країн світу. Новий сплеск розвитку стріт-арту в Україні стався в результаті Революції Гідності - адже відомо, що в усіх країнах світу політичні зміни спонукали до активізаціх так званих "політичних граффіті".
- ДокументДослідження чисельного складу релігійних громад в Україні у контексті квантитативних методик (на прикладі альтернативних релігійних об’єднань)(Карт-Бланш, 2015) Орлов, Владлен МиколайовичУпродовж другої половини 1990-х рр. - початку XXI ст. у пострадянській гуманітаристиці з’являються різнопланові роботи, які стосувалися проблеми чисельного складу та нерівномірності поширення різних конфесійних груп, зокрема й об’єднань альтернативної релігійності.
- ДокументДецентралізація в Україні: перші здобутки(Карт-Бланш, 2015) Пітцик, Мирослав ВасильовичВ 2014 році Урядом було прийнято Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади (розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.04.2014 р. № 333). Це означало старт підготовчого етапу децентралізаційної реформи.
- ДокументНебезпеки та переваги утворення об’єднаних територіальних громад(Карт-Бланш, 2015) Адамович, Сергій ВасильовичУ зв’язку з проблемними аспектами, які проявилися в процесі реалізації децентралізаційної реформи, необхідно посилити інформаційну роботу з громадами. Населення повинне знати, що об’єднання територіальних громад покращить медичне обслуговування, надання соціальних і адміністративних послуг, забезпечить на кращому рівні пасажирські перевезення, дозволить залучити значно більше фінансування на розвиток інфраструктури населених пунктів. У процесі діалогу міст з селами необхідно враховувати ступінь субурбанізації в приміських зонах і розвивати взаємовигідну співпрацю з сільськими громадами.