Прикладна геометрія та інженерна графіка

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/243

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Вдосконалення графічної підготовки студентів-першокурсників дизайнерських спеціальностей
    (КНУБА, 2020) Ботвіновська, С. І.; Ніколаєнко, Т. П.; Григорчук, В. І.; Бондаренко, Р. С.
    У роботі розглядаються питання вдосконалення геометричної та графічної підготовки студентів першого курсу архітектурних спеціальностей. Низька графічна культура вступників на дизайнерські спеціальності, пов’язана з багатьма факторами, серед яких відсутність творчого іспиту з графіки-креслення при вступі на ці спеціальності до закладів вищої освіти. У роботі показано, що для вдосконалення професіональної компетенції майбутніх митців вже з першого курсу необхідно підвищувати їх графічну культуру, створюючи у курсі дисципліни «Проектна графіка» професійно орієнтовані графічні завдання. Це, насамперед, стосується вивчення теми «Криві лінії». Показано і обґрунтовано використання завдань з побудови і конструювання циркульних і лекальних кривих, які можуть бути використані у професійній діяльності майбутніх дизайнерів, і лежать в основі геометризації й створення геометричних моделей криволінійних пласких обрисів.
  • Документ
    Деякі аспекти досліджень координатних систем
    (КНУБА, 2013) Ботвіновська, С. І.
    В сучасних умовах результати наукових досліджень повинні відповідати вимогам та можливостям автоматизованих технологій проектування, будівництва та експлуатації різних об’єктів. Тому, відповідний вибір тієї або іншої системи координат в задачах різної складності, повинен спиратись на спрощення і простоту опису і досягнення отриманих результатів та їх подальше впровадження.
  • Документ
    Геометричне моделювання об'єктів на основі перетворення прямих ліній
    (КНУБА, 2019) Ботвіновська, С. І.; Золотова, А. В.; Васько, С. М.
    У роботі представлено теоретичні основи активного перетворення координат. Пропонується його використання для моделювання дискретних каркасів різноманітних криволінійних поверхонь дизайн- об’єктів засобами комп’ютерної графіки. Такий підхід дозволить не лише враховувати задані вихідні умови, а й отримувати поверхні з заданими геометричними особливостями та естетичними властивостями, і суттєво розширить бібліотеку дискретно-предствлених поверхонь. Розглядається питання використання активного перетворення координат, в основі якого лежать перетворення прямих ліній. Це пов ’язано з тим, що на дискретних каркасах поверхонь просторові обводи, які можна провести через n заданих вузлів, визначаються плоскими обводами, а саме їх проекціями. Тому, у роботі досліджується активне перетворення координат для об’єктів на площині. В активному перетворенні координат чисельні значення координат вузлів поверхні прообразу можуть бути деякими функціями від чисельних значень координат вузлів поверхні образу у тих саме або в інших одиницях вимірювання. Безліч координатних систем, які пов’язуються з модельованими об’єктами дозволить отримувати дуже широке коло ліній та поверхонь, на які можуть перетворюватись відповідно прямі або площини. Рекомендується за основну координатну систему активного перетворення призначати ПДСК, оскільки саме вона є найбільш вживаною у прикладній геометрії, і для неї детально розроблено апарат аналітичної геометрії. Це дозволить не лише описувати геометричні образи, а й досліджувати їх властивості у подальшому