Енергоефективність в будівництві та архітектурі

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/142

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 3 з 3
  • Документ
    Порівняльний аналіз економічності технологій підготовки води для систем централізованого теплопостачання
    (КНУБА, 2015) Гламаздін, П. М.; Цикал, К. О.; Микитась, М. В.
    У статті наводяться схеми матеріальних та енергетичних потоків, методика і результати розрахунку експлуатаційних витрат при реалізації технологій підготовки води для систем централізованого теплопостачання.
  • Документ
    Особливості теплообміну у пластинчатих теплообмінниках з розчинами пар у якості теплоносія
    (КНУБА, 2014) Гламаздін, П. М.; Цикал, К. О.; Даніленко, А. Г.
    У статті описано проблеми пов'язані з утворенням накипу на теплообмінних поверхнях. Розглянуто вплив водних розчинів ПАР на процеси теплообміну в пластинчастих теплообмінних апаратах.
  • Документ
    Досвід використання поверхнево-активних речовин для очищення систем теплопостачання від відкладень
    (КНУБА, 2011) Гламаздін, П. М.; Цикал, К. О.
    Зниження ефективності роботи систем теплопостачання у значній мірі пов’язане з утворенням накипних відкладень на функціональних поверхнях. Присутність відкладень на теплообмінних поверхнях суттєво впливає на термодинамічну ефективність, надійність та ресурс теплообмінного обладнання. Накипні утворення через свою низьку теплопровідність знижують економічність обладнання, стимулюють корозійні процеси, підвищують гідравлічний опір обладнання та трубопроводів, що призводить до перевитрат палива та електроенергії на привід насосів для транспортування теплоносія. На сьогодні існує два способи очищення функціональних поверхонь від сольових нашарувань – механічне очищення та хімічне промивання. Механічне очищення – складний, довгий і трудомісткий процес, що вимагає залучення кваліфікованого персоналу та наявності спеціального обладнання.