Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 6 з 6
  • Документ
    Засоби відтворення загально громадського простору у проектуванні багатоквартирного житла в умовах надущільнення забудови
    (КНУБА, 2018) Литвиненко, Ю. О.; Книш, В. І.
    У даній статті розглянуто проблеми сучасного містобудування в тенденціях цілеспрямованого надущільнення громадського простору співіснування у новоствореній житловій забудові, крізь призму дослідження вітчизняного й іноземного досвіду щодо їх практичного вирішення у проектуванні. Розглянуто прийоми компенсування позаквартирного простору на штучно створених рівнях.
  • Документ
    Динаміка проектування і будівництва багатоквартирного житла у поетапно-аналоговому відображенні та матрично-інцидентному оцінюванні пріоритетності взаємовпливовостей
    (КНУБА, 2017) Книш, В. І.; Буравченко, С. Г.
    В статті розглянута динаміка процесів створення багатоквартирного житла (БЖ) на 4-х основних його стадіях: допроектній – в аналогу маятникового руху; в проектній – лінійно-пульсуючого типу; проходження експертизи – хвилеподібної кривої; будівельної, що об'єднана в останній етап, з розробкою робочої документації та авторським наглядом – поступово-сходового цілеспрямування. Поряд з цим, наведено результати матрично-інцидентного оцінювання кожного з етапів зокрема, та 4-х фазового процесу в цілому, а також визначені пріоритети взаємовпливовості кожної стадії створення БЖ.
  • Документ
    Ієрархічна структура в методиці проектування багатоквартирного житла (суміжності та пріоритетність оцінювання)
    (КНУБА, 2016) Книш, В. І.
    В статті розглянута ієрархія структурно-логічних схем у методиці проектування БЖ. Теоретично доведена доцільність впровадження 12бальної шкали оцінки пріоритетів впливовості та графо-матричноінцидентально оцінені їх показники.
  • Документ
    Деякі архітектурні віденські та київські традиції містобудування в динаміці очікуваних вітчизняних змін на краще
    (КНУБА, 2016) Книш, В. І.; Іщенко, І. О.
    В статті розглянуто деякі засоби вирішення соціально- громадських, інвестиційно-бізнесових та містобудівних проблем у історично- сформованій забудові правого берега Дунаю у Відні та Дніпра у Києві; також шляхом порівняння надана оцінка архітектурної «сміливості» перших та егоцентризму других в контексті необхідності реформування на перехідному етапі його впровадження.
  • Документ
    Об'ємно-просторова інтеграція багатоквартирного житла в динаміці формування багатофункціональних об'єктів нерухомості та штучно-розвинутого довкілля
    (КНУБА, 2016) Книш, В. І.; Онищенко, О. І.
    У даній статті досліджені деякі тенденції інтегрованого формування об’єктів сучасного багатоквартирного житла та створення на їх основі багатофункціональних об’єктів громадсько-житлового призначення. Запропоновані ідеї по інтеграції багатофункціональних об’єктів в структуру житлового будівництва в умовах сучасної динаміки містобудування.
  • Документ
    Житлове будівництво в центрі: надприбутки, збереження екології і комфорт у протиріччі інтересів
    (КНУБА, 2015) Книш, В. І.
    Автором розглядаються питання будівництва багатоквартирного житла у центральних районах міста Києва, проблема порушення будівельних та містобудівних норм і обмежень забудовниками. Автор подає аналіз існуючої негативної ситуації будівництва житлового багатоквартирного будинку на ділянці по вулиці Боженка, м Києва і пропонує авторський альтернативний проект багатоповерхового житлово-офісного комплексу для даної ділянки, що був розроблений за декілька років до згаданого будівництва. Дана концепція передбачає вирішення питань збереження екології міста, забезпечення високого рівня комфорту помешкання зокрема та в цілому центру міста шляхом раціонального використання ділянки під забудову та створення повноцінної транспортної, соціальної та екологічної інфраструктури у межах комплексу.