Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 10
  • Документ
    Вихідні положення побудови типології архітектурного середовища
    (КНУБА, 2012) Шебек, Н. М.
    Сформульовані принципи і правила побудови сучасної типології архітектурного середовища .
  • Документ
    Філософські підгрунтя гармонізації архітектурного середовища
    (КНУБА, 2011) Шебек, Н. М.
    Загальні закони світобудови розглядаються як фундамент теорії гармонізації архітектурного середовища.
  • Документ
    Систематизація композиційних перетворень міського розпланування в сучасних умовах його розвитку
    (КНУБА, 2019) Дідіченко, М. О.
    сСтаття зосереджена на розробці системи класифікації динамічних змін у композиції міського розпланування в умовах активного розвитку міста, його розпланування, планувального центру, що описується видозмінами та модифікаціями різних типів композиційних центрів, вісей і ядра міського розпланування. Визначено та охарактеризовано чотири типи композиції планувальних центрів, такі як моноцентричний, монометричний, поліцентричний та поліметричний, з позицій чотирьох характеристик їх розвитку: сталість, прогресивність, динамічність та перспективність. Визначені характеристики, види і типи композиційних перетворень зведені до класифікаційних матриць, ілюстрованих графічними схемами розпланувальних композиційних моделей.
  • Документ
    Сучасні тенденції у дизайні міського середовища
    (КНУБА, 2015) Маланюк, В. Я.
    У статті розглянуто сучасні тенденції у дизайні міського середовища. Визначено методи гармонізації та гуманізації міського середовища засобами дизайну.
  • Документ
    Парадоксальність в архітектурі
    (КНУБА, 2016) Житкова, Н. Ю.
    В роботі розглянуто і проаналізовано явище парадоксу і парадоксальності в архітектурі. Аналіз здійснений на основі об’єктів різних часів і епох. Також розглянуто явище парадоксальності в архітектурі сучасності. Наведені приклади сучасних рішень, привернуто увагу до їх особливостей і ознак приналежності до парадоксальної архітектури. Наведено цитати відомих людей з приводу предмету дослідження.
  • Документ
    До проблеми регіональної своєрідності архітектурного середовища
    (КНУБА, 2013) Завада, В. Т.
    У статті розглядається феномен територіальної неоднорідності в архітектурі і причини збільшення його впливу на сучасну проектну практику. Характеризуються деякі найбільш поширені підходи до проблеми регіональної своєрідності архітектурного середовища та шляхи її розв’язання.
  • Документ
    Типологія архітектурного середовища як основа його гармонізації
    (КНУБА, 2013) Шебек, Н. М.
    Наведена загальна схема побудови типології архітектурного середовища, як основи його гармонізації; охарактеризовані базові типи середовищних утворень.
  • Документ
    Художнє проектування предметного наповнення архітектурного середовища
    (КНУБА, 2012) Праслова, В.О.
    Розглядаються питання поєднання художнього образу і практичної цінності в обладнанні архітектурного середовища, проектування нефункціональних речей та речей-маніфестів в межах художнього проектування предметного наповнення архітектурного середовища.
  • Документ
    Архітектурне середовище: досвід типологічних досліджень
    (КНУБА, 2012) Шебек, Н.М.
    Проаналізовані відомі типологічні класифікації архітектурного середовища, сформульовані нагальні проблеми його типологізації.
  • Документ
    Символ і символізація у теоретичних дослідженнях
    (КНУБА, 2009) Булах, І. В.
    У даній статті автор робить спробу розкрити поняття символу і символізації у теоретичних дослідженнях . В цього аспекті розглядається творчість Л . Альберті, що працював в період Відродження . В епоху Просвіти на символічне значення архітектури звернули свою увагу архітектори -теоретики К . Н . Леду та Е . Л . Буллє . Серед постмодерністів аналізується творчість Р . Вентурі , Ч . Дженкса, К . Александера, М . Сафді , К . Лінча . У статті розглянути позиції ставлення до символизму Ле Корбюзьє , Л . Кана , А . Лаоса , Й . Утзона , Ш . Гарньє .