Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 5 з 5
  • Документ
    Структура наукового простору проблеми енергоефективного архітектурного середовища
    (КНУБА, 2009) Кащенко, Т. О.
    Розглядається процес формування наукової бази дослідження проблеми енергоефективності архітектурного середовища на основі міждисциплінарного підходу.
  • Документ
    Деякі аспекти до проблеми вирішення зовнішнього вигляду житла
    (КНУБА, 2008) Козлова, Н. В.
    В статті охарактеризовано житловий фонд к. XIX - поч. XX ст. За визначеними критеріями оцінено об’ємно-просторову композицію фасадів житлових будинків даного періоду. Виявлено аспекти оптимально-насиченого фасаду.
  • Документ
    Архитектурная организация жилых зданий в условиях сложного рельефа (3 -18,5)
    (КНУБА, 2008) Ксенофонтова, И. В.
    Аналіз показує, що звичайні типи багатоквартирних будинків, що створені для будівництва на рівнинному рельєфі, не підходять для забудови схилів, тому що і прив’язка типових проектів, і інженерна підготовка схилів для розміщення цих будинків дуже трудомісткі і дорогі. Особливості рельєфу примусили створити спеціальний тип житлової забудови на схилах - житлові будинки терасного типу. Слід сприймати освоювання ландшафту як вольове рішення, при якому за допомогою архітектурних форм встановлюється просторовий зв’язок між архітектурою і ландшафтом. Таке рішення стосується визначення об’ємів і їх зв’язку з ландшафтом, а також метода їх розміщення по відношенню до рельєфу місцевості. Освоєння ландшафту передбачає стратегію використання території, що враховує реальну цінність ділянки і її потенційні можливості. Це виражається створенням архітектурних форм, які визначають межі і намічають структуру проектуємого об’єкту. Освоєння ландшафту припускає ясний і мотивований вибір рішення, але це не значить, що існує єдине можливе рішення в кожному випадку або що одне із них не може опинитися кращим за інші.
  • Документ
    Типологічні аспекти тимчасового житла
    (КНУБА, 2008) Король, В. П.
    Розглядається типологічний ряд тимчасового житла: готелі для ділових людей, для паломників, рекреаційні, готелі-капсули; мотелі та кемпінги; садові будинки; сезонне житло: спеціалізоване житло, мобільне житло. Висвітлені основні характеристики.
  • Документ
    Житло як універсальна просторово-знакова система в контексті слов’янського міфорелігійного світогляду
    (КНУБА, 2008) Михайленко, В. Є.; Куць, О. С.
    Статья посвящена рассмотрению жилища как сложной семиотической системы. Проводится анализ принципов формирования внутреннего пространства славянского жилища на основе украинских мифологичных верований. Исследованная информация рассматривается в контексте современного проектирования. Определяется роль и пути интеграции вышеназванных принципов в разработку современных интерьеров.