Сучасні проблеми архітектури та містобудування

Постійне посилання на фондhttps://repositary.knuba.edu.ua/handle/987654321/259

Переглянути

Результат пошуку

Зараз показуємо 1 - 10 з 17
  • Документ
    Програма семи кроків і семи засобів управління якістю в архітектурній діяльності
    (КНУБА, 2009) Товбич, В. В.
    Запропоновано фрагмент дослідження управління якістю в архітектурній діяльності , а саме програму семи кроків
  • Документ
    Семантика форми в архітектурі історизму
    (КНУБА, 2009) Лінда, С. М.
    У статті висвітлюється питання семантики архітектурних форм , тобто їх смислового навантаження , на прикладі архітектури історизму. Показано , що історичні архітектурні форми у різні часи несуть відмінне інформаційне навантаження і ©прочитання» цієї інформації розрахований на певний рівень підготовки та внутрішню інтелектуальну роботу особи , яка сприймає архітектуру
  • Документ
    Символ і символізація у теоретичних дослідженнях
    (КНУБА, 2009) Булах, І. В.
    У даній статті автор робить спробу розкрити поняття символу і символізації у теоретичних дослідженнях . В цього аспекті розглядається творчість Л . Альберті, що працював в період Відродження . В епоху Просвіти на символічне значення архітектури звернули свою увагу архітектори -теоретики К . Н . Леду та Е . Л . Буллє . Серед постмодерністів аналізується творчість Р . Вентурі , Ч . Дженкса, К . Александера, М . Сафді , К . Лінча . У статті розглянути позиції ставлення до символизму Ле Корбюзьє , Л . Кана , А . Лаоса , Й . Утзона , Ш . Гарньє .
  • Документ
    До питання методики проведення архітектурних обмірів для студентів-архітекторів на кафедрі дизайну та основ архітектури інституту архітектури НУ”ЛП”
    (КНУБА, 2009) Білінська, О. Б.; Олешко, О. П.; Топилко, С. І.
    Розглянуто методику проведення архітектурних обмірів історичних споруд відповідно до програми навчальної дисципліни “Обмірна практика” для студентів 1-го курсу напрямку “Архітектура” на кафедрі дизайну та основ архітектури Інституту архітектури .
  • Документ
    Семіотичний зміст архітектурної форми павільйону Ротонда Білоцерківського парку "Олександрія"
    (КНУБА, 2009) Косаревська, Р. О.
    На прикладі саду Клини Білоцерківського пейзажного парку "Олександрія" проводиться семіотичне дослідження архітектурної форми павільйону Ротонда, з’ясовується її змістовне значення.
  • Документ
    Онтологічні особливості архітектурно-містобудівної діяльності. Сучасний стан, проблеми та тенденції
    (КНУБА, 2009) Товбич, В. В.
    Запропоновано понятійний, філософський, логічний, законодавчий та сутнісний аналіз проблеми становлення та розвитку процесів і явищ в складному і суперечливому середовищі - архітектурно-містобудівна діяльність - АМД.
  • Документ
    Символ і символізація у філософсько- теоретичних дослідженнях, у мистецтві й архітектурі
    (КНУБА, 2008) Булах, І. В.
    В данной статье автор делает попытку раскрыть понятия ©символ» и ©символизация» в философско-теоретических исследованиях, искусстве и архитектуре В философском и психологическом аспекте по вопросу символа и символизации рассматриваются работы Гегеля А Ф Лосева С Л Франка А Уайтхеда П А Флоренского и других В искусстве символизация рассматривается в литературе (Ш.Бодлер, С. Малларме, А. Рембо, А. Белый, А Блок и др и в изобразительном искусстве П Гоген П Серюзье Г Моро М . Врубель и др . ) . Рассматриваются позиции философов Е . Кассирера , З . Фрейда, К . Г . Юнга относительно символизации в искусстве . В архитектуре идея символов и символизации рассматривается в работах Л Салливана Р Де Фуско Ле Корбюзье К Линча Л Альберти и других
  • Документ
    Особенности развития урбанизированных территорий с позиции системного подхода
    (КНУБА, 2008) Скурихина, Н. Н.
    В статті архітектурі розглядається як явище культури, що породжена етносом, у системних зв’язках з іншими сферами продуктивної діяльності людей, та в структурі над системи - Природи. Ланцюгова залежність уява всесвіту - культура - політика, економіка - життєва функціональна субстанція як закономірність є універсальною та пропонується в якості наданої до розгляду тези.
  • Документ
    Передумови формування архітектурного енергоефективного середовища
    (КНУБА, 2008) Кащенко, Т. О.
    В статье рассматриваются предпосылки формирования теоретических основ создания энергоэффективной архитектурной среды, определены основные направления и задачи исследования. Энергоэффективная архитектурная среда рассматривается как сложная система, сформированная на основе оптимизации использования энергетических и материальных ресурсов.
  • Документ
    Дермінантна демоекосистема : системний підхід (або - чи признає історія архітектури існування системного підходу?)
    (КНУБА, 2008) Товбич, В. В.
    Дается краткая рецензия на монографию Гримановой І.А., Гриманова А.А., Сисойлова Н.В. "Історія архітектури Античного світу" (Днепропетровск: Свидлер, 2007. - 254с.)