Київський національний університет будівництва і архітектури

Інституційний репозитарій

 

Нові надходження

Документ
Вплив BIM технологій на ефективність управління проєктами в будівництві
(КНУБА, 2024) Джиганія, Мілана; Клис, Максим
Досліджено використання технологій BIM (Building Information Modeling) як інструменту для підвищення ефективності управління будівельними проектами. Описуються основні переваги BIM, такі як покращення комунікації між учасниками проекту, точніше планування ресурсів, зниження витрат і ризиків. Особлива увага приділяється аналізу ролі BIM на кожному етапі життєвого циклу будівлі – від проєктування та будівництва до експлуатації та технічного обслуговування. Стаття демонструє, як впровадження BIM сприяє досягненню більш високої якості будівельних робіт та своєчасного виконання проектів.
Документ
Перспективи впровадження альтернативної енергетики для підвищення надійності систем водопостачання та водовідведення
(European Open Science Space, 2025-06) Кравчук, Олександр; Лаврухіна, Катерина; Возний, Олександр
Україна, як країна з розвиненою інфраструктурою водопостачання та водовідведення, стикається з численними викликами у забезпеченні стабільності та ефективності функціонування цих систем. Одним із основних факторів, що впливає на надійність роботи цих систем, є енергетичні ресурси. Традиційно, більшість процесів у водопостачанні та водовідведенні споживають значну кількість електричної енергії, що здебільшого постачається з традиційних джерел, таких як атомна енергетика, вугілля та газ. Це створює не лише економічну залежність, але й екологічну проблему через викиди парникових газів та забруднення навколишнього середовища. Одним із рішень цієї проблеми є впровадження альтернативних джерел енергії, що може суттєво підвищити надійність та ефективність систем водопостачання та водовідведення в Україні. Це дозволить зменшити залежність від традиційних енергоресурсів, знизити витрати на енергопостачання та забезпечити сталий розвиток водогосподарської інфраструктури. Особливо це питання стало актуальним внаслідок руйнування та пошкодження значної кількості енергетичної інфраструктури внаслідок воєнних дій в Україні.
Документ
Техногенно-екологічна безпека будівельних робіт : методичні вказівки до вивчення освітньої компоненти
(КНУБА : ЦП «КОМПРИНТ», 2025) Паламарчук, Дмитро Анатолійович
Містять загальні методичні рекомендації до теоретичних та практич-них занять, а також вимоги до виконання індивідуальної роботи. Призначено для здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю G19 «Будівництво та цивільна інженерія» галузі знань G «Інженерія, виробництво та будівництво».