Київський національний університет будівництва і архітектури

Інституційний репозитарій

 

Нові надходження

Документ
Обґрунтування факторів підвищення ефективності використання самохідних скреперів
(НУБіП України, 2024-04) Балака, М. М.; Міщук, Д. О.; Гох, В. В.; Кібаленко, В. С.
Самохідні скрепери найбільш повно поєднують властивості тягових та транспортних машин, які дозволяють досягти високих техніко-економічних показників виконання земляних робіт. При цьому ефективність роботи самохідних скреперів може бути забезпечена шляхом збільшення їх годинної технічної продуктивності та підвищення ресурсу конструктивних елементів, зокрема пневматичних шин ходового обладнання.
Документ
Визначення характеру зміни діаметра розподільчого дренажного трубопроводу вздовж шляху
(КНУБА, 2024-03) Кравчук Андрій; Кравчук Олександр; Чабанюк Роман; Кравчук Ольга
В даній роботі на основі проведеного аналізу системи диференційних рівнянь, що описують рух рідини зі змінною витратою в розподільчих напірних дренажних трубопроводах змінного (тако-го, що зменшується) за довжиною перерізу, розроблена методика розрахунку гідравлічних ха-рактеристик і конструктивних параметрів даних труб. В роботі розглянуто найбільш загальний випадок роботи розподільників при наявності над трубою горизонтального рівня ґрунтових вод. При аналізі вихідних рівнянь було розглянуто варіант роботи розподільчих трубопроводів, при якому всередині напірного каналу за всією його довжиною забезпечувалась постійна за величи-ною середня швидкість руху потоку рідини. Величина цієї швидкості залежить від грануломет-ричних особливостей навколишнього ґрунту, в якому прокладено трубопровід, і фільтраційних характеристик матеріалу бічних стінок трубопроводів. При дослідженні вихідних рівнянь і отриманні розрахункових залежностей було використано поняття умовного нескінченно довгого розподільчого трубопроводу або трубопроводу обмеженої довжини того, що має нескінченну просякненість поверхні бічних стінок. Головною особливістю якого є можливість прийняття рів-ним близьким до нуля напору в його кінцевому перерізі. Вказане припущення практично не впливає на отримані кінцеві результати. Аналіз представлено в безрозмірному вигляді. Отримані розрахункові формули досить прості і зручні у використанні. Для ілюстрації представлених за-лежностей в роботі приведені відповідні графіки.
Документ
Визначення ефективних конструктивних характеристик збірних дренажних трубопроводів меліоративних систем
(КНУБА, 2023-12) Кравчук Андрій; Кравчук Олександр
В роботі на основі проведеного аналізу диференційних рівнянь, що описують рух рідини зі змінною витратою в напірних збірних дренажних трубопроводах, запропоновано методику розрахунку ефективних конструктивних характеристик розглядуваних труб. Вважається, що зміна витрати вздовж шляху за довжиною збірника здійснюється безперервно. Досліджувана система диференційних рівнянь складається з рівняння гідравліки змінної маси і модифікованого рівняння фільтрації. Шляхом введення нових оригінальних змінних вихідна система зводиться до безрозмірного вигляду. Під ефективними характеристиками дренажного трубопроводу в роботі розуміються параметри, при яких ґрунтові води надходять в трубу на всій її довжині з інтенсивністю не меншою за величиною ніж задана за технологічними вимогами. Показано, що величина ефективних параметрів в основному залежить від величини трьох важливих факторів: коефіцієнта опору збірного дренажного трубопроводу «ζl»; відстані між дренажними трубами «E»; узагальненого параметра «A», який комплексно враховує конструктивні і фільтраційні характеристики розглядуваного потоку. При проведенні аналізу використано поняття фіктивного дренажного трубопроводу нескінченної довжини або трубопроводу з нескінченною фільтруючою спроможністю його бічної поверхні. При цьому забезпечується необхідний перепад напорів між рівнем ґрунтових вод і п’єзометричним напором всередині реального і фіктивного трубопроводів. Отримані розрахункові формули досить прості і зручні для використання. Приведено приклад розрахунку ефективних характеристик реального напірного збірного дренажного трубопроводу. Представлена методика розрахунку безумовно буде корисною при реальному проектуванні збірних дренажних труб меліоративних систем, оскільки її використання дозволить раціонально розраховувати їх параметри і за рахунок цього суттєво зменшити вартість будівництва і забезпечити оптимальні умови експлуатації меліоративних систем.
Документ
Оцінка впливу транзитної витрати на характеристики розподільчих дренажних трубопроводів
(КНУБА, 2023-02) Кравчук Андрій; Кравчук Олександр; Ломако Артем; Кравчук Ольга
В даній роботі на основі проведеного аналізу диференційних рівнянь, що описують рух рідини зі змінною витратою в напірних розподільчих дренажних трубопроводах, запропоновано методику розрахунку похибки, яка виникає при визначенні витрати в початковому перерізі трубопроводу при пропуску ним транзитної витрати. Аналіз представлено в безрозмірному вигляді. Вплив транзитної витрати на основний потік оцінено за допомогою величин коефіцієнта опору дренажного трубопроводу і узагальненого параметра розподільчої дрени А, який враховує її конструктивні і фільтраційні характеристики. Отримані розрахункові формули досить прості і зручні у використанні. Запропонована методика дозволяє виконувати розрахунки дренажних трубопроводів, які працюють при наявності транзитної витрати, за методикою розрахунку даних труб, що розподіляють воду без пропуску транзиту. При цьому визначається можлива похибка, яка вноситься в результати розрахунку. Для ілюстрації отриманих залежностей в роботі наведено відповідні графіки. Результати проведеного аналізу дозволяють визначити границі, в яких можна користуватись спрощеною методикою розрахунку даних труб і оцінити похибку, що виникає при цьому.
Документ
Розрахунок розподільчих дренажних трубопроводів, прокладених з похилом
(КНУБА, 2023-04) Кравчук, Андрій Михайлович; Кравчук, Олександр Андрійович
В даній роботі представлені досить прості і зручні для застосування аналітичні залежності для розрахунку основних гідравлічних і конструктивних характеристик розподільчих дренажних трубопроводів, що прокладені з певним похилом. Вони запропоновані на основі аналізу системи диференційних рівнянь, яка складається з рівняння гідравліки змінної маси і модифікованого рівняння фільтрації, і описує рух рідини у таких трубопроводах. Показано, що величина геометричного похилу прокладання напірного розподільчого дренажного трубопроводу, разом з коефіцієнтом опору і узагальненим параметром A, суттєво впливає на розрахункові параметри таких труб.
Документ
Визначення ефективної довжини напірних розподільчих дренажних трубопроводів
(ОДАБА, 2023-12) Кравчук А. М.; Кравчук О. А.; Чабанюк Р. А.
В роботі на основі проведеного аналізу диференційних рівнянь, що описують рух рідини зі змінною витратою в напірних розподільчих дренажних трубопроводах, запропоновано методику розрахунку ефективної довжини розглядуваних труб. Представлена методика розрахунку буде корисною при реальному проектуванні розподільчих дренажних труб меліоративних систем, оскільки її використання дозволить раціонально розраховувати їх параметри і за рахунок цього суттєво зменшити вартість будівництва і забезпечити оптимальні умови експлуатації меліоративних систем.
Документ
Вплив повітрообміну в приміщеннях на енергоефективність багатоквартирних житлових будинків
(КНУБА, 2019) Гетун, Галина; Кошева, Вікторія; Гамоцький, Роман; Гончаренко, Артем
Основою сучасної світової політики енергозбереження є система законодавства, яка передбачає сукупність інституційних, регулятивних і стимулюючих заходів щодо режиму раціонального споживання природних ресурсів. Одним з найважливіших складових забезпечення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків є удосконалення технічних нормативно-правових актів щодо їх теплозахисту. Збільшення опору теплопередачі огороджувальних конструкцій будівлі знижує трансмісійні втрати тепла, проте витрати на нагрівання інфільтруючого повітря в приміщеннях залишаються незмінними, завдяки чому їх частка в загальному тепловому балансі будівлі постійно зростає, до теплової модернізації вона складає 30%, а після – 73%. Для пошуку методів зниження втрат теплоти, які пов’язані з вимогами обов’язкової вентиляції приміщень житлових будинків, розглянуто існуючі нормативи припливного повітря, які складають 2,5 м3 /людину на 1 м2 житлової площі [4]. Дана величина визначена з урахуванням потрібного для асиміляції СО2 повітрообміну та норм житлової площі на одну людину. В зв’язку з покращенням житлових умов населення України та збільшення забезпеченості житловою площею показник потрібного повітрообміну може бути зменшений до 1,6 м3 /людину на 1 м2 житлової площі. Розрахунки показують, що пониження показника повітрообміну призводить до збільшення класу енергоефективності будівлі та зменшенню частки втрат теплоти на нагрівання припливного повітря в загальному балансі теплоти. Доведено, що завдяки розміщенню по сторонах горизонту віконних прорізів багатоквартирного житлового будинку можна досягти зниження питомого показника витрати теплової енергії на опалення та вентиляцію будівлі. Так як сучасні герметичні вікна не можуть підтримувати запропонований нами, і тим паче нормативний показник повітрообміну, пропонується вікна приміщень кухонь комплектувати припливними клапанами.
Документ
Аналіз умов роботи розподільчих дренажних трубопроводів змінного діаметру
(КНУБА, 2024-04) Кравчук, Андрій Михайлович; Кравчук, Олександр Андрійович; Барладіна, Вероніка Андріївна; Возний, Олександр Тарасович
Розподільчі дренажні трубопроводи є одним із ключових елементів зрошувальних систем. Вони відіграють основну роль у забезпеченні подачі необхідних об’ємів води і підтримання оптимального вологісного режиму в ґрунті для сільськогосподарських угідь
Документ
Вплив воєнного стану на колабораційні формування кластерів будівельних підприємств в Україні
(ПП «Волинська друкарня», 2023-12) Лаврухіна, К. О.
Головною метою кластерних політик є покращення конкурентоспроможності цільових секторів економіки та їх суб'єктів на регіональному та національному рівнях.
Документ
Фахова мова (англійська) : методичні рекомендаціі
(КНУБА, 2024) Марченко, Світлана Іванівна; Дубина, Наталія Анатоліївна
Містить тексти та текстові завдання до них, для контролю знань вивченого матеріалу. Також містять вправи для вивчення та розширення словникового запасу студентів. Придбання навиків спілкування, вдосконалення знань з граматики, формування та розвиток навичок ділової комунікації. Призначено для здобувачів освітньо-кваліфікаці