Київський національний університет будівництва і архітектури

Інституційний репозитарій

 

Нові надходження

Документ
Система уравнений единого континуального физического поля и специфическая роль полей водных сред
(КНУБА, 2019) Симонов, Игор
Ідея біополя як особливої форми існування матерії призводить до необхідності ще раз звернутися до проблеми побудови єдиної теорії поля. Властивості континуальності гравіта-ційного поля планет цікаві тим, що в водних середовищах існують континуальні електромагні-тні поля іонів, що створює сприятливий фон для формування елементів живої матерії у водно-му середовищі планет. Можливо, властивість континуальності гравітаційного поля є фундамен-тальним фактором у формуванні живих систем. Гравітаційне поле планет існує завжди, але во-да тільки на деяких з них. Польова теорія гравітації з використанням понять континуальності може бути побудована з урахуванням польової структури корпускул і польової природи мас в рамках ємнісних властивостей простору-поля. Побудована теорія поля структурних частинок речовини – протона і електрона – показала, що маса цих часток повністю визначається конти-нуальними електромагнітними полями, і це дозволяє побудувати теорію єдиного континуаль-ного фізичного поля, який визначається векторним та скалярним потенціалами, фізичний зміст яких розкрито в роботі.
Документ
Визначення параметрів стоку р. Іршава за відсутності спостережень в розрахунковому створі
(КНУБА, 2019) Величко, Світлана Віталіївна; Дупляк, Олена Віталіївна
Останнє десятиріччя в зв’язку з запровадженням «зеленого тарифу» значно зріс інте-рес до будівництва малих ГЕС. Для розрахунків встановленої та гарантованої потужності малої ГЕС та економічної ефективності інвестицій необхідно визначити гідрологічні параметри річки, а саме середню багаторічну витрату та витрату в маловодний рік в розрахунковому створі та їх розподіл по місяцям. Перспективними створами є ділянки розташовані в гірській частині басейну річки Тиса Закарпатської області, де гідрометричні пости розташовані нерівномірно, а на малих притоках майже відсутні. Наявні карти розподілу стоку, нормативні рекомендації та регіональні формули ґрунтуються на вихідних даних, накопичених в 1946 – 1980 р.р. та потребують понов-лення та подовження рядів. В роботі пропонується методика розрахунку, що дозволяє визначити характерні гідрологічні витрати при відсутності даних спостережень на прикладі річки Іршава, яка є правою притокою річки Боржава басейну Тиси. Для розрахунків встановленої та гаранто-ваної потужності необхідно визначити середню багаторічну витрату та середньорічну витрату 75% забезпеченості та їх розподіл в розрахункових створах з площами водозбору 51,1 км2 та 71,4 км2. Нижче за течією на річці Іршава з 1955 по 1987 р.р. існував гідрометричний пост, який мо-жливо використати як аналог для встановлення гідрологічного режиму в розрахункових створах. Для поставленої мети необхідно привести ряд спостережень на водомірному пості Іршава до ба-гаторічного періоду, що було зроблено за допомогою водомірних постів Довге та Шаланки. В гірській місцевості модуль стоку річок окрім площі водозбору залежить ще і від висотного роз-ташування створу. Для визначення гідрологічних параметрів в створах 1 та 2 була встановлена залежність між модулем стоку та середньою висотою водозбору для водомірних постів, розта-шованих в басейні річки Боржава та сусідніх басейнах. Середньорічні значення стоку різної за-безпеченості були визначені за статистичними параметрами біноміальної асиметричної кривої розподілу, коефіцієнт варіації був розрахований за регіональною залежністю, коефіцієнт асиме-трії був прийнятий аналогічно водомірному посту Іршава. Внутрішньорічний розподіл стоку 50% забезпеченості розрахований за відсотковим розподілом стоку середньої багаторічної ви-трати на водпосту Іршава, в маловодний рік згідно середніх значень в маловодні 1963 та 1983 роки.
Документ
Відновлювальна енергетика: проблеми та перспективи застосування в технічних системах
(НУБіП України, 2023-04-20) Тетерятник, О. А.; Балака, М. М.
Збільшення енергонезалежності як напрямок розвитку енергетичного комплексу у світі зумовлює будівництво та введення в експлуатацію об’єктів енергетичного комплексу, що виробляють енергію з відновлювальних джерел енергії. Для ефективного використання енергії належить й створення розподілених енергетичних систем – напрямку розвитку енергетики, що забезпечує можливості переходу від традиційної організації енергетичних систем до нових методик і практик. Цей перехід здійснюється в умовах децентралізації енергетичних систем за максимальної автоматизації/комп’ютеризації складових. Процес відбувається з використанням різних видів енергетичних ресурсів і передбачає зниження екологічного впливу на довкілля. Розвиток та використання розподілених енергетичних систем стає можливим завдяки появі нових технологій.
Документ
Технологічні особливості виконання земляних робіт екскаватором зі змінною фрезерною головкою
(НУБіП України, 2023-04-27) Новохацький, П. В.; Балака, М. М.
Одним із перспективних напрямів підвищення ефективності роботи одноківшевих екскаваторів є удосконалення їх робочих органів шляхом переходу від простих металоконструкцій до систем багатофункціональних пристроїв. У роботі наведено технологічні схеми організації робіт екскаватора зі змінною фрезерною головкою: розкриття підземних комунікацій, планування стінок і дна траншей та котлованів, планування земляної полотнини під фундаменти, розпушування нерудних матеріалів, для виконання аварійно-відновлювальних робіт.
Документ
Simulation of Illumination and Wind Conditions for Green and Fed Cities Using CFD Software
(2023-08-26) Tkachenko, Tetiana; Viktor Mileikovskyi; Maryna Kravchenko; Viktoriia Konovaliuk
To avoid ecological catastrophe, most cities are moving toward green building. The important component is greening – conventional and green structures. Urban agriculture is a very prospective direction. Green roofs, terraces, and rooftop greenhouses are the most promising places for growing. This solves multiple tasks: heat loss recovery for planting (for rooftop greenhouses), additional thermal insulation, optimized logistics, increasing pollinator populations, avoiding pests, etc. In different-height districts, there are problems with natural illumination and winds. No good urban wind theory has been developed. The winds can be simulated in CFD software using a 3D model of a district. Most of the software can simulate solar radiation for thermotechnical calculations only. It should be simulated in other special software. The approach to calculating solar radiation is proposed using CFD software without additional needs. The special material – "integrator" – should be added to the engineering database. Its thermotechnical properties can be set to obtain a temperature, numerically equal to the interesting parameter. Application is shown in an example of a different-height building with a green roof. The results show areas most favorable for growing photophilous and shadetolerant plants, and to place cleaning and phytoncidal plants for the maximum air quality in stagnation zones.
Документ
Features of tire tread wear by rolling
(Кропивницький: Центральноукраїнський національний технічний університет, 2023-05-24) Balaka, Maksym; Palamarchuk, Dmytro; Mishchuk, Dmytro
Wear is a more complex process than external friction and is the result of the combined effect of physicochemical and mechanical processes that occur in the surface layer of the tire in contact with the supporting surface of the movement. The prevention task of premature wear and tear of tires is complex and involves the ability to determine their types, as well as unmistakably define the cause of each tire tear. Tire tread wear can occur by different mechanisms depending on the operation conditions: abrasive, fatigue, by rolling. At the same time, the total intensity of wear is determined by the ratio of individual types. Wear indices can change significantly when operating conditions change. Rolling wear is of particular interest, since this mechanism is realized for highly elastic materials and, in principle, cannot be observed in the friction of solid elements or solid rubbers. The wear mechanism by rolling is the highly intensive type. The pneumatic tire turns out to be short-lived if such a wear mechanism is realized.
Документ
Атестаційна робота студентки Кишман Катерини Андріївни
(2023) Кишман Катерина Андріївна
Документ
Атестаційна робота студентки Муляр Анни Сергіївни
(2023) Муляр Анна Сергіївна
Документ
Eкономічна діагностика результативності маркетингової діяльності підприємств-девелоперів будівництва
(КНУБА, 2024) Максим’юк, Юлія Сергіївна
Дисертацію присвячено вирішенню актуального завдання розробки та вдосконалення методико-аналітичних засад і практичних рекомендацій щодо економічної оцінки та подальшого вибору стратегій маркетингу для підприємства-девелопера в будівництві, яке у роботі розглядається як підприємство з мультипроектною операційною системою, використовуючи органічне поєднання підходів економічної діагностики із інструментарієм геоінформаційного маркетингу, «ключових критеріїв успіху» (KPI), управління за відхиленнями, кластерного аналізу та управління ризиками на основі ідеології маркетинг-менеджменту.
Документ
Порівняльна оцінка умов роботи трубчатих перепадних колодязів систем водовідведення
(Національний транспортний університет, 2022) Кравчук, А. М.; Кравчук, О. Я.
В даній роботі на основі аналізу літературних даних проведено оцінку роботи стандартних типів перепадних каналізаційних колодязів і на цій основі запропоновано нову конструкцію перепаду колодязя із змінною за висотою площею поперечного перерізу. Для вивчення і порівняння характеристик і умов роботи стандартних споруд і споруд запропонованої конструкції на спеціально змонтованому стенді була проведена серія експериментальних досліджень моделей даних конструкцій. Моделі перепадних стояків були виготовлені з оргскла, що дозволило візуалізувати структуру потоків рідини в обох випадках. Встановлено, що в перепадних стояках, в залежності від витрати, що пропускається, можливе встановлення трьох режимів руху: безнапірного, перехідного і напірного. Для перепаду постійного перерізу розрахунковим режимом слід вважати безнапірний режим руху. Значна увага в дослідженнях була приділена вимірюванням величини динамічних навантажень від падаючого потоку на дно водобійного колодязя. В тому числі визначенню коефіцієнта нерівномірності дії динамічного навантаження від впливу струмини. Визначено, що для перепадів, які виготовлені із стояка постійного перерізу, його величина залежить від витрати, що пропускається стояком та може досягати значень 3 і більше. Коефіцієнт нерівномірності динамічного навантаження для таких стояків слід приймати рівним 1,5. Для стояків змінного перерізу коефіцієнт нерівномірності не перевищує величини 1,5 для довільних величин витрат.